Print this page
سه شنبه, 05 شهریور 1398 10:10

حزب الله: دو پهپاد ساقط شده در بیروت حامل بمب بود

حزب الله لبنان اعلام کرد: پهپاد اولی که بامداد یکشنبه بر فراز بیروت سقوط کرد، مانند پهپاد دوم حامل بمب و هدفش عملیات انفجاری بوده است.

«آلیک» - حزب الله لبنان اعلام کرد: پهپاد اولی که بامداد یکشنبه بر فراز بیروت سقوط کرد، مانند پهپاد دوم حامل بمب و هدفش عملیات انفجاری بوده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حزب الله با صدور بیانیه‌ای اظهار داشت که در پی بررسی کارشناسان مقاومت، مشخص شد پهپادی که در ناحیه جنوبی سقوط کرد، مقادیری مواد منفجره همراه داشت که به صورت بسیار ماهرانه جاسازی شده بود.

حزب الله افزود: مواد منفجره مزبور از نوع «سی4» و به وزن پنج و نیم کیلو گرم بوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: یافته های جدید نشان می دهد که هدف پهپاد اولی عملیات شناسایی نبوده بلکه مانند پهپاد دوم هدفش عملیات انفجاری بوده است.

دو فروند پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی بامداد روز یکشنبه با نقض حریم هوایی لبنان، در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کرد که پهپاد اول هیچ گونه خسارتی به همراه نداشت اما پهپاد دوم که مجهز به بمب بود به بخشی از ساختمان رسانه‌ای حزب الله خساراتی وارد کرد.

در همین رابطه جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان در واکنش به تجاوز پهپادی به جنوب بیروت از نماینده دائم لبنان در سازمان ملل متحد خواست که در اعتراض به تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک کشورش به شورای امنیت شکایت کند.

رژیم صهیونیستی همچنین بامداد روز یکشنبه به جنوب دمشق حمله موشکی کرد که با واکنش پدافند هوایی ارتش سوریه مواجه شد.

اخبار مرتبط