فا

سیاست

چهارشنبه, 06 شهریور 1398 09:27

وزیر خارجه ژاپن: موضع توکیو حمایت مستمر از برجام است

تارو کونو گفت: موضع توکیو حمایت مستمر از برجام است و در دیدار با محمدجواد ظریف، از وی خواستم تا تهران همچنان به توافق هسته ای پایبند باشد.

«آلیک» - وزیر امور خارجه ژاپن روز گذشته گفت: موضع توکیو حمایت مستمر از برجام است و در دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی، از وی خواستم تا تهران همچنان به توافق هسته ای پایبند باشد.

به گزارش ایرنا و به نقل از تارنمای مالای میل، تارو کونو پس از دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران افزود: در دیدار امروز، طرفین توافق کردند که ارتباطات نزدیکی میان ژاپن و ایران، که از لحاظ تاریخی روابط دوستانه ای دارند، برقرار شود تا تنش بین ایالات متحده و ایران کاهش یابد.

کونو ادامه داد: بر اساس مواضع ژاپن مبنی بر حمایت مستمر از توافق هسته ای، از طرف ایرانی خواستم که کشورش همچنان به این توافق پایبند بوده و به تعهدات این توافق نامه بازگردد و از اقداماتی که باعث نقض توافق می شود، خودداری کند.

وزیر خارجه ژاپن همچنین از پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر این که آیا دو طرف در این دیدار در مورد ائتلاف دریایی ایالات متحده در خلیج فارس یا خرید نفت خام ژاپن از ایران صحبت کردند، خودداری کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։