فا

سیاست

چهارشنبه, 06 شهریور 1398 09:37

چین از تمام تلاش ها برای حفظ برجام حمایت می کند

گنگ شوانگ با اشاره به طرح مساله هسته ای ایران در بیانیه رهبران سران گروه هفت در فرانسه تاکید کرد که چین از همه تلاش ها برای حفظ برجام حمایت می کند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به طرح مساله هسته ای ایران در بیانیه رهبران سران گروه هفت در فرانسه تاکید کرد که چین از همه تلاش ها برای حفظ برجام حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، گنگ شوانگ روز گذشته در یک کنفرانس خبری در پکن با اشاره به اینکه چین به آخرین مواضع در ارتباط با توافق هسته ای ایران توجه کرده است گفت: پکن همواره تاکید کرده است رویارویی و درگیری راه حل نیست و گفت و گو و مشورت راه درست است.

وی گفت: در مورد مساله هسته ای ایران، چین از کاهش تنش فعلی از طریق گفت و گو و رایزنی پشتیبانی می کند و همچنین برای نجات برجام بسیار تلاش کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین افزود: وزیر امور خارجه چین در دیدار روز دوشنبه خود با وزیر امور خارجه ایران در پکن موضع چین را در این ارتباط تشریح کرد.

گنگ شوانگ ادامه داد: وانگ یی در این دیدار گفت که در مورد مساله هسته ای ایران، چین از تمام تلاش ها برای حفظ برجام حمایت می کند و خواسته های مشروع مطرح شده توسط ایران را درک می کند و معتقد است که طرف ایران باید ضمن اجرای برجام از مزایای شایسته آن بهره مند شود چین به اتفاق طرف ها برای حفظ و اجرای برجام و پیشبرد حل سیاسی مساله هسته ای ایران به طور مداوم تلاش کرده و برای کاهش تنش ها در منطقه خلیج فارس نقش سازنده ایفا می کند.

در بیانیه پایانی اجلاس گروه هفت که روز دوشنبه در فرانسه پایان یافت ضمن تاکید بر خودداری ایران از دستیابی به تسلیحات هسته ای بر نقش تهران در صلح و ثبات منطقه ای تاکید شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։