فا

سیاست

چهارشنبه, 06 شهریور 1398 11:45

دیدار رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن با رئیس مجلس نمایندگان ژاپن

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن و هیأت همراه با رئیس مجلس نمایندگان ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن و هیأت همراه با تاداموری اوشیما، رئیس مجلس نمایندگان ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن و هیأت همراه در ادامه سفر به این کشور با تاداموری اوشیما، رئیس مجلس نمایندگان ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

عباسی در ابتدای این دیدار با اشاره به  اهمیت گسترش ارتباطات و همکاری های پارلمانی گفت: توسعه مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه های مختلف بویژه میان مجالس ایران و ژاپن، از اهمیت بسزایی برخوردار است و در این راستا، ارتباطات مستمر میان گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور،  نقش مهمی در پیشرفت و توسعه روابط دوستانه فیمابین دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در ادامه این دیدار، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به ژاپن و سفر نخست وزیر ژاپن به تهران را نقطه عطفی در مناسبات سیاسی و پارلمانی دو کشور دانست و افزود: افزایش تعاملات میان مسئولان بخش های مختلف دو کشور، به شناخت صحیح طرفین از شرایط و مقتضیات یکدیگر کمک می کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عهدشکنی و رفتار نابهنجار آمریکا در عرصه بین المللی گفت: حمایت ژاپن از توافق برجام قابل تقدیر و مهم است و تهران منتظر گام های عملی ژاپن در این زمینه است.

عباسی در پایان این دیدار گفت: دو کشور با تداوم رایزنی و مشورت در مسائل مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی می توانند در زمینه هایی همچون کمک به برقراری صلح و ثبات در منطقه، مبارزه با تروریسم و نظارت بر اجرای معاهدات و توافقات بین المللی از سوی همه کشورها، همکاری کنند.

تاداموری اوشیما، رئیس مجلس نمایندگان ژاپن نیز در همین دیدار گفت: توسعه و گسترش ارتباط میان مجالس ژاپن و ایران از اهمیت فراوانی برخوردار است و از افزایش تعاملات دوستانه میان کمیسیون های تخصصی در مجالس دو کشور حمایت می کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان ژاپن در ادامه این دیدار با تاکید بر لزوم پاییندی کشورها به تعهدات بین المللی گفت: تامین امنیت جهان جز با همکاری و تعامل کشورها و استفاده از دیپلماسی و مذاکره سیاسی امکانپذیر نخواهد بود.

وی تعاملات دو کشور را مثبت و رو به رشد خواند و افزود: گسترش مناسبات فیمابین بویژه در زمینه های  اقتصادی و کشاورزی حائز اهمیت فرارانی است.

اوشیما در پایان این دیدار نسبت به توسعه همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف ابراز امیدواری کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։