فا

سیاست

چهارشنبه, 06 شهریور 1398 11:47

زهراب مناتساکانیان: روابط با ایران برای حفظ امنیت منطقه بسیار با اهمیت است

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری ارمنستان با اشاره به تلاش برای توسعه روابط با ایران، همکاری با تهران را برای حفظ ثبات و امنیت منطقه مهم برشمرد.

«آلیک» - رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری ارمنستان با اشاره به تلاش برای توسعه روابط با ایران، همکاری با تهران را برای حفظ ثبات و امنیت منطقه مهم برشمرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه جمهوری ارمنستان روز گذشته روابط کشورش با ایران و گرجستان را «مهم» برشمرد.

به نوشته وبگاه «نیوز آرمینیا»، زهراب مناتساکانیان وزیر خارجه ارمنستان طی سخنرانی در نشستی با حضور سفرا و روسای ادارات دیپلماتیک، اظهار داشت که روابط ارمنستان با گرجستان و ایران در طول تاریخ خوب بوده است.

وزیر خارجه جمهوری ارمنستان، این روابط را برای «امنیت منطقه» و «توسعه» آن بسیار مهم برشمرد.

مناتساکانیان در ادامه سخنان خود افزود: «توسعه همکاری ارمنستان با این دو کشور به گسترش و متنوع سازی وابستگی متقابل انرژی و حمل و نقل کمک می‌کند».

وزیر خارجه ارمنستان چندی قبل نیز در جلسه استماع مجلس این کشور در خصوص روابط بین ایروان و تهران گفت: «روابط اقتصادی ارمنستان با ایران شرایط را برای ورود "اتحادیه اقتصادی اوراسیا" (EEU) به خاورمیانه و در نتیجه توافق موقت به منظور ایجاد منطقه تجارت آزاد بین کشورهای عضو  این اتحادیه و ایران مهیا کرد».

ارمنستان از همسایگان شمالی ایران، بارها بر اهمیت روابط تجاری، سیاسی و اقتصادی با ایران تاکید کرده و نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور چندی قبل در راس هیاتی بلند پایه به تهران سفر کرد و در زمینه توسعه روابط در حوزه های مختلف به ویژه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور با مقام‌های ارشد ایران به رایزنی پرداخت.

نخست‌وزیر ارمنستان اخیرا در نشست مجمع پارلمانی شورای اروپا در استراسبورگ فرانسه بر تحکیم روابط ایروان با تهران اشاره کرد.

رئیس مجلس جمهوری ارمنستان نیز در سفر اخیر خود به آمریکا  گفت که اقتصاد کشورش از تحریم‌ها علیه ایران آسیب می‌بیند و ارمنستان نمی‌تواند از خرید گاز ایران چشم پوشی کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։