فا

سیاست

شنبه, 09 شهریور 1398 14:45

وزیران خارجه روسیه و قطر درباره سوریه گفت‌وگو کردند

وزیران امور خارجه روسیه و قطر در گفت‌وگوی تلفنی به طور مشروح درخصوص دستور کار همکاری‌های دو کشور و اجرای توافق‌های بدست آمده بین رئیس جمهوری روسیه و امیر قطر گفت وگو و تبادل نظر کردند.

«آلیک» - وزیران امور خارجه روسیه و قطر در گفت‌وگوی تلفنی که به ابتکار طرف قطری صورت گرفت، به طور مشروح درخصوص دستور کار همکاری‌های دو کشور و اجرای توافق‌های بدست آمده بین رئیس جمهوری روسیه و امیر قطر گفت وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این خبر تصریح کرد که سرگئی لاوروف و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر گفت وگوی مفصلی داشتند.

روسیه و قطر در مساله افغانستان با توجه به حمایت دو کشور از مذاکره با طالبان مواضع نزدیک دارند هر چند که دولت قانونی افغانستان آن را نمی پذیرد و پسر احمد شاه مسعود نیز که تصمیم دارد راه پدر را برود اعلام کرده اگر لازم باشد همراه با دیگر جوانان افغانستان دست به اسلحه خواهد برد و در مقابل طالبان خواهد ایستاد تا مانع عادی شدن تندروی و تروریسم در افغانستان شود.

تاکنون چند دور مذاکره بین روس‌ها و آمریکایی‌ها با رهبران طالبان در مسکو و قطر برگزار شده است.

مقام‌های قطری که این روزها به دلیل میزبانی نشست طالبان با آمریکا دولت افغانستان را برآشفته کرده اند، بر لزوم گفت وگو بین طرف‌های درگیر در این کشور تاکید دارند.

روسیه و قطر همچنین در مجمع کشورهای صادرکننده گاز نیز همکاری تنگاتنگی با هم دارند ضمن اینکه در سرمایه گذاری مشترک نیز گام‌هایی برداشته اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։