فا

سیاست

دوشنبه, 15 مهر 1398 09:48

ترامپ نگرانی‌ خود از استیضاح را با متحدانش در میان گذاشت

یک تارنمای آمریکایی گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دوستان و متحدانش گفته که نگران تأثیر منفی استیضاح بر میراثش است.

«آلیک» - یک تارنمای آمریکایی گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دوستان و متحدانش گفته که نگران تأثیر منفی استیضاح بر میراثش است.

به گزارش آکسیوس به نقل از یک منبع آگاه، ترامپ روز جمعه در تماسی با اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اگر استیضاح را «در سوابق کاری خودتان داشته باشید، این چیز بدی است».

دو منبع دیگر، مضمون صحبت‌های ترامپ را تأیید اما اعلام کردند که ترامپ گفته است: «شما هم نمی‌خواهید این در سوابق کاری‌تان باشد».

به نوشته آکسیوس، این اظهارات کاملاً نشان می‌دهد که ترامپ چه احساسی درباره استیضاح دارد. او معتقد است که استیضاح می‌تواند با انتخاب دوباره وی و کنترل دوباره جمهوریخواهان بر مجلس نمایندگان کمک کند اما نمی‌خواهد که نامش در کتاب‌های تاریخ به عنوان یک رئیس جمهوری استیضاح‌شده ثبت شود.

برخی تحلیلگران سیاسی مانند راس داوتهت ستون‌نویس نیویورک تایمز معتقدند که رئیس جمهوری از استیضاح استقبال می‌کند. اما منابع نزدیک به رئیس جمهوری می‌گویند که این تفسیر کاملاً اشتباه است. او مطلقاً نمی‌خواهد که استیضاح شود؛ زیرا بیش از هر چیزی به میراثش توجه دارد.

بسیاری از مشاوران ترامپ، چه در داخل کاخ سفید و چه در خارج آن، این پیش‌بینی ناخوشایند را با وی مطرح کرده‌اند که مجلس نمایندگان تقریباً به طور قطع رأی به استیضاح او می‌دهد.

این مشاوران همچنین گفته‌اند که به عقیده آنها تقریباً امکان ندارد که سنا وی را محکوم کند.

یک منبع آگاه که در ده روز گذشته صحبت‌هایی با ترامپ داشته است، اظهار کرد که به نظر می‌رسد رئیس جمهوری در مقابل این پیش‌بینی مقاومت می‌کند و بر این عقیده است که می‌تواند نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان را از رأی‌گیری در مورد استیضاح باز دارد.

اما یک منبع دیگر که او نیز در روزهای اخیر با ترامپ صحبت کرده است، گفت که رئیس جمهوری در شرایط «انکار» قرار ندارد و می‌داند که مجلس نمایندگان احتمالاً او را استیضاح می‌کند.

آکسیوس در بخش دیگری از گزارش خود، با اشاره به فعالیت‌های جو بایدن مهمترین رقیب انتخاباتی ترامپ در حزب دموکرات، نوشت که ستاد انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی حزب جمهوریخواه ده میلیون دلار صرف تبلیغات علیه بایدن و دموکرات‌هایی کرده‌اند که از استیضاح رئیس جمهوری حمایت می‌کنند.

یک افشاگر ناشناس در جامعه اطلاعاتی آمریکا فاش کرد که ترامپ سوم مرداد در تماس تلفنی با ولادیمیر زیلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد بایدن و پسرش هانتر بایدن تحقیق کند.

افشای متحوای این تماس تلفنی دموکرات‌های مجلس نمایندگان را بر آن داشت تا در مورد امکان استیضاح ترامپ به اتهام سوء استفاده از قدرت تحقیقاتی را آغاز کنند.

ترامپ روز گذشته در توییت‌هایی، رسانه‌های خبری این کشور را متهم کرد که برای حمایت از جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده و پسرش، از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

وی ادامه داد: هانتر از یک شرکت مستقر در اوکراین یکصد هزار دلار در ماه می گرفت؛ حتی با وجودی که هیچ تجربه‌ای در زمینه انرژی نداشت و به رغم بی‌تجربگی و بدون دلیلی روشن، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از چین دریافت کرد.

او از چین نیز خواسته است تا تحقیقاتی در مورد بایدن و پسرش انجام دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։