فا

سیاست

سه شنبه, 16 مهر 1398 11:12

ترامپ بار دیگر به ترکیه هشدار داد

ترامپ بار دیگر به ترکیه هشدار داد در صورتی که عملیاتش در شمال شرق سوریه خارج از چارچوب مورد نظر واشنگتن باشد، با ویرانی اقتصادی روبه‌رو خواهد شد.

«آلیک» - رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به ترکیه هشدار داد در صورتی که عملیاتش در شمال شرق سوریه خارج از چارچوب مورد نظر واشنگتن باشد، با ویرانی اقتصادی روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد امروز سه‌شنبه بار دیگر به ترکیه درباره حمله به شمال شرق سوریه هشدار داد.

رئیس جمهوری آمریکا درباره دخالت نظامی در سوریه تاکید کرد: [ماموریت] سوریه قرار بود کوتاه‌مدت باشد. ما فقط ۵۰ نفر در آن منطقه داریم که منطقه‌ای کوچک است. نمی‌خواهم این ۵۰ نفر زخمی یا کشته شوند. نمی‌خواهم هیچ اتفاق بدی برای افراد ما بیافتد و این را به رئیس جمهوری اردوغان نیز گفته‌ام.

ترامپ افزود: فکر می‌کنم فشار زیادی روی ترکیه هست. آن‌ها سال‌های بسیاری در حال مبارزه با پ.ک.ک بودند. وقتی اوباما این وضعیت را (در سوریه) درست کرد، جنگی را میان ترکیه و دشمن طولانی‌مدتش پ.ک.ک ایجاد کرد.

وی ادامه داد: به ترکیه گفته‌ام که اگر هر اقدامی خارج از آنچه ما انسانی می‌دانیم انجام دهد، خشم یک اقتصاد به شدت ویران شده را احساس خواهد کرد.

ترامپ دوشنبه شب در پیامی توئیتری تهدید کرد در صورتی که ترکیه اقدامی در سوریه کند که از خطوط قرمز مد نظر او فراتر باشد، اقتصاد آنکارا را به طور کامل نابود خواهد کرد.

ترامپ در پیام خود نوشت: هماهنگونه که پیشتر گفته‌ام، صرفا برای اینکه یادآوری کنم، اگر ترکیه اقدامی کند که از نظر من خارج از چارچوب باشد، اقتصاد ترکیه را به طور کامل ویران و نابود می‌کنم (همانطور که پیشتر کرده‌ام). !

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با بیان اینکه ترکیه، اروپا و دیگر کشورها باید مراقب جنگجویان تروریست داعش و خانواده‌های آنان باشد، مدعی شد که ایالات متحده همه سرزمین‌های اشغال شده توسط داعش را بازپس گرفته است.

ترامپ تاکید کرد که اکنون کشورهای منطقه که برخی به گفته وی «دارای ثروت فروان» هستند، باید خود از سرزمین‌هایشان حفاظت کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։