فا

سیاست

سه شنبه, 16 مهر 1398 14:20

توسعه همکاری‌های پارلمانی ایران و ارمنستان

در دیدار خداحافظی سیدکاظم سجادی با آرارات میرزویان، طرفین بر اهمیت نقش روابط مجالس دو کشور در توسعه روابط به ویژه همکاری‌های اقتصادی فیمابین تاکید کردند.

«آلیک» - در دیدار خداحافظی سیدکاظم سجادی سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ایروان با آرارات میرزویان رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان، طرفین بر اهمیت نقش روابط مجالس دو کشور در توسعه روابط به ویژه همکاری‌های اقتصادی فیمابین تاکید کردند.

در این دیدار، سجادی با بر شمردن برخی از مهم‌ترین تحولات روابط دو کشور در چهار سال اخیر از جمله لغو روادید، ایجاد منطقه آزاد تجاری مغری و توافقنامه تعرفه ترجیحی میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی، سفر هفته گذشته دکتر روحانی و هیات همراه برای شرکت در نشست سران اتحادیه اوراسیا و پی‌گیری همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی مانند انرژی و راه و همچنین حضور همزمان وزیر ارتباطات و معاون سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی در ایروان برای تقویت همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مربوطه را نشانه توسعه و تحول روابط دو کشور دانست و بر ضرورت استفاده از همه فرصت‌ها و زمینه‌های فراهم شده برای توسعه همکاری دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس ملی جمهوری ارمنستان نیز از نقش موثر سفیر کشورمان در توسعه روابط دو کشور تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد که مسیر توسعه روابط کشور در آینده نیز ادامه یابد.

میرزویان با اشاره به برنامه سفر به ایران به دعوت آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مسئولیت خود به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان را نشان‌دهنده دیدگاه مجلس کشورش درباره روابط با ایران دانست.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։