فا

سیاست

سه شنبه, 23 مهر 1398 13:05

عبور کاروان ارتش سوریه از کنار نیروهای آمریکایی در حال عقب‌نشینی

یک کاروان از نیروهای ارتش سوریه در بزرگراه منبج-عین العرب (کوبانی) در شمال شرق سوریه از کنار کاروان نیروهای آمریکایی که در حال خروج بودند، عبور کرد.

«آلیک» - یک کاروان از نیروهای ارتش سوریه در بزرگراه منبج-عین العرب (کوبانی) در شمال شرق سوریه از کنار کاروان نیروهای آمریکایی که در حال خروج بودند، عبور کرد.

به گزارش ایسنا، در ویدیویی که خبرگزاری راپتلی روسیه منتشر کرد، کاروانی از خودروهای زرهی با پرچم‌های آمریکا و نیز خودروهای شاسی بلند حامل سربازان سوری در بزرگراهی که شهر منبج را به عین العرب متصل می‌کرد، در دو جهت مخالف در حال عبور از کنار یکدیگر دیده شدند، در این ویدیو نظامیان دو کشور کاملا نسبت به یکدیگر بی‌توجه هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر عقب‌نشینی اصلی یگان نظامی این کشور از سوریه را اعلام کرده و گفته بود، با این مساله مخالفتی ندارد که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از کردهایی که ترکیه علیه آنها عملیات نظامی را آغاز کرده، حمایت کند.

همچنین کردهای سوریه روز یکشنبه از توافق با دمشق درباره استقرار نیروهای ارتش سوریه در طول مرزهای این کشور با ترکیه با هدف مقابله با سربازان ترکیه‌ای خبر دادند.

نیروهای ارتش سوریه نیز روز دوشنبه به شهر منبج که پیش از این در کنترل اداره خودمختار کردها بوده و در آنجا نیروهای آمریکایی مستقر بودند، وارد شدند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نهم اکتبر آغاز عملیات "چشمه صلح" در شمال سوریه علیه یگان‌های مدافع خلق کرد که آنها را شاخه نظامی پ.ک.ک می‌داند، اعلام کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։