فا

سیاست

سه شنبه, 23 مهر 1398 13:08

اردوغان از برقراری منطقه امن در شمال سوریه خبر داد

اردوغان از برقراری منطقه امن به طول ۴۴۴ کیلومتر و به عمق ۳۲ کیلومتر در شمال سوریه خبر داد.

«آلیک» - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از برقراری منطقه امن به طول ۴۴۴ کیلومتر و به عمق ۳۲ کیلومتر در شمال سوریه خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، وی در حاشیه هفتمین نشست سران شورای همکاری کشورهای ترک زبان در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با بیان این که جهان از عملیات ترکیه در سوریه حمایت کند، تصریح کرد: ما اکنون ایجاد منطقه امن به طول ۴۴۴ کیلومتر و عمق به طول ۳۲ کیلومتر را در شمال سوریه اعلام می کنیم .

رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود: بزودی پناهجویان سوری در ترکیه به کشورشان باز می گردند.

اردوغان تاکید کرد: «هدف از عملیات چشمه صلح پاکسازی شرق سوریه از سازمانهای تروریستی پ ی د / ی پ گ / پ ک ک و داعش و تحویل دادن این منطقه به صاحبان اصلی خود می باشد».

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که اردوغان در یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال با انتقاد از اتحادیه عرب گفت که اتحادیه عرب مشروعیت خود را از دست داده است و نماینده احساسات و نظرات واقعی مردم کشورهای عربی نیست.

نشست اضطراری وزیران خارجه کشورهای عضو «اتحادیه عرب» روز شنبه ۲۰ مهر ماه در قاهره، پایتخت مصر، برگزار شد و در بیانیه پایانی این نشست عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه محکوم شده است.

در این بیانیه که احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، آن را قرائت کرد، تأکید شد که تمام مسئولیت‌های این اقدام نظامی، از جمله «گسترش تروریسم» بر عهده ترکیه است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։