فا

سیاست

پنج شنبه, 25 مهر 1398 10:40

آمریکا انبار مهمات و تجهیزات رها شده در سوریه را منهدم کرد

نیروی هوایی آمریکا انبار مهمات و تجهیزات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه را پس از تخیله نیروها، منهدم کرد.

«آلیک» - نیروی هوایی آمریکا انبار مهمات و تجهیزات نظامی این کشور در شمال شرق سوریه را پس از تخیله نیروها، منهدم کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا روز گذشته حمله هوایی برنامه‌ریزی شده‌ای را در شمال سوریه برای انهدام انبار مهمات و تجهیزات نظامی رها شده پس از خروج نظامیان آمریکایی انجام داد.

یک سخنگوی ائتلاف آمریکایی به اصلاح ضدداعش در عراق گفت که این حمله هوایی ازسوی دو جنگنده اف ۱۶ ای روی کارخانه سیمان لافارژ در شمال سوریه پس از آن انجام شد که نیروهای ائتلاف از این تاسیسات خارج شدند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از مدت‌ها پیش وعده بازگشت نیروهایی آمریکایی مستقر در کشورهای خارجی را داده بود، هفته گذشته اعلام کرد که نظامیان آمریکایی شمال سوریه را ترک می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که تمامی نیروهای آمریکا در شمال سوریه که شمارشان تقریبا هزار نفر است، فرمان خروج از شمال سوریه را دریافت کرده‌اند.

پس از اعلام خروج نیروهایی آمریکایی از سوریه، ترکیه عملیاتی نظامی در شمال این کشور از روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه آغاز کرد که آن را «چشمه صلح» می‌نامد.

ترکیه مدعی است در این عملیات قصد خارج کردن نیروهایی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و نیروهای مدافع خلع (ی.پ.گ) از شمال شرق سوریه و ایجاد منطقه‌ای امن برای اسکان آوارگان سوری را دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։