فا

سیاست

شنبه, 31 فروردين 1398 09:22

اتحادیه اروپا برای تقویت صلح درافغانستان باایران همکاری می کند

نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان و مسوولان وزارت امور خارجه در نشستی مشترک ضمن ارزیابی تحولات افغانستان بر حفظ و تقویت صلح در این کشور تاکید کردند.

«آلیک»-  نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان و مسوولان وزارت امور خارجه در نشستی مشترک ضمن ارزیابی تحولات افغانستان بر حفظ و تقویت صلح در این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنااز اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، رولاند کوبیا نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان که به منظور رایزنی های سیاسی به تهران سفر کرده بود روز چهارشنبه با حضور در وزارت امور خارجه کشورمان در تهران، به طور مشروح ابعاد مختلف تحولات افغانستان را با سرمدی قائم مقام، عراقچی معاون سیاسی و موسوی مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه مورد بحث و بررسی قرار داد.
در این ملاقات ها طرف ایرانی با توجه به این که امروز صلح مطالبه عمومی تمام مردم افغانستان است با تاکید بر ضرورت توجه به نقش محوری قانون اساسی افغانستان در تمامی مذاکرات و اصل گفت وگوهای صلح بین طرف های افغانی بر اهمیت حفظ دستاوردهای مردم این کشوردر 18 سال گذشته تاکید کرد.
کوبیا نیز درملاقاتهای خود باتاکید بر همسویی فراوان بین مواضع و دیدگاههای اتحادیه اروپایی در خصوص برقراری صلح در افغانستان با دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران، آمادگی اتحادیه را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ و تقویت صلح در افغانستان اعلام کرد.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։