فا

سیاست

دوشنبه, 15 مهر 1398 09:46

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خروج چین از فاز ١١ پارس جنوبی

مورگان اورتاگوس از شرکت‌های خارجی خواست که با انجام دادوستد با تهران دارایی‌هایشان را هدف تحریم‌های یکجانبه آمریکا قرار ندهند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از شرکت‌های خارجی خواست که با انجام دادوستد با تهران دارایی‌هایشان را هدف تحریم‌های یکجانبه آمریکا قرار ندهند.

به گزارش ایسنا، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته در توییتی نوشت: شرکت‌های چینی به همراه صدها شرکت دیگر تصمیم خردمندانه‌ای مبنی بر توقف دادوستدهای خود با ایران اتخاذ کرده‌اند. این (داد و ستد) ارزش آن را ندارد که دارایی‌هایتان هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، روز یکشنبه (۱۴ مهر)، از خروج کامل شرکت ملی نفت چین (CNPC) از قرارداد توسعه فاز ١١ میدان گازی پارس جنوبی خبر داده بود. وی همچنین اعلام کرد که فاز ١١ پارس جنوبی به طور کامل توسط شرکت پتروپارس توسعه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

  • سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره با ایران هستیم
    سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره با ایران هستیم

    مورگان اورتاگوس روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره در حالی به تکرار سخنان مقام‌های این کشور مبنی بر آمادگی واشنگتن برای مذاکره با ایران پرداخت،‌ که تصریح کرده تحریم‌ها همچنان تا زمان «بازگشت جدی به پای میز مذاکره» ادامه خواهد یافت.

  • موسوی: ادعاهای حقوق بشری آمریکا دورویی بی‌شرمانه است
    موسوی: ادعاهای حقوق بشری آمریکا دورویی بی‌شرمانه است

    موسوی در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود در زیر سوال بردن نمایشگاه حقوق بشر ایران؛ تعدادی از پرونده‌های نقض حقوق بشر از سوی آمریکا را یادآور شد و حمایت کاخ سفید از حقوق بشر را «دورویی بی‌شرمانه» خواند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։