فا

سیاست

نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: در حالی که بسیاری از کشورها با کمبود امکانات در حوزه بهداشت مواجه هستند، ایران در پوشش بهداشت جهانی پیشتاز است.

رئیس جمهور گفت: باید همه کشورهای ساحلی با هم همکاری داشته باشند زیرا دریای خزر، دریای دوستی و همکاری بین کشورها وملت‌های اطراف آن است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که آزادسازی دونباس، حفاظت از مردم آن و دستیابی به امنیت روسیه، هدف نهایی عملیات نظامی روسیه در اوکراین است و ارتش روسیه به این اهداف خود می‌رسد.

رئیس‌جمهور اوکراین به رهبران ناتو هشدار داد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ممکن است ظرف یک سال آینده به یکی از کشورهای عضو این ائتلاف نظامی حمله کند.

دبیرکل ناتو گفت که این ائتلاف نظامی از سال ۲۰۱۴ برای رویارویی با روسیه آماده می‌شد. پوتین هم در واکنش به آن تاکید کرد که آنها مدت‌ها بود که به دنبال یک "دشمن" خارجی می‌گشتند تا متحدان خود را به دلیل تهدید ادعایی این "دشمن" متحد کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران تعامل با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کند، افزود: روابط دو کشور در عرصه تبادلات تجاری و نیز همکاری‌ها در زمینه انرژی در سطح بالایی جریان دارد، اما با توجه به زمینه‌های موجود در دو کشور، این مناسبات همچنان ظرفیت زیادی برای گسترش دارند.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد عصر روز گذشته به وقت محلی در سخنانی در شورای امنیت گفت که محکوم نکردن تجاوز رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق توسط برخی کشورها نشان دهنده جانبداری کور آن‌ها از این رژیم است.

دیمیتری پولیانسکی معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت خواستار توقف بدون شرط حملات رژیم صهیونیستی به سوریه و پایان یافتن حضور غیر قانونی نظامیان خارجی در این کشور شد.

رئیس جمهور اوکراین از همتای اندونزیایی خود در کی‌یف استقبال کرد و دعوت وی برای شرکت در نشست ماه نوامبر گروه ۲۰ در بالی را پذیرفت.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: ایران از ارسال کمک های فرامرزی در سوریه مشروط بر اینکه حاکمیت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه رعایت شده و نگرانی های مشروع دولت سوریه مد نظر قرار گیرد، حمایت می‌کند.

وزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره مذاکرات هسته‌ای گفت وگو کرد.

ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر با انتشار بیانیه‌ پایانی که در بر دارنده مهمترین موضوعات همکاری پنج جانبه و مورد علاقه طرفین است، به کار خود پایان داد.

صفحه1 از1154
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։