فا

سیاست

نشست «نقش رسانه ها در جلب مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات ۱۴۰۰» توسط روزنامه ارمنی زبان «آلیک» عصر روز گذشته در کلیسای سرکیس مقدس تهران برگزار شد.‌

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سه و نیم میلیون نفر از شهروندان ایرانی مقیم کشورهای خارجی، واجد شرایط رای دادن هستند،‌ گفت: ۲۳۴ شعبه در خارج از کشور کار اخذ رای را انجام می دهند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه قصد تجاوز به هیچ کشوری نداشته و ندارد، گفت: قدرت و توان ایران و نیروهای مسلح ما صرفا برای بازدارندگی و  دفاع پشیمان کننده است، ما قصد جنگ و تنش نداریم  اما در برابر قدرتهای متجاوز  نیز سر فرود نخواهیم آورد.

وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر فوریت داشتن بازگرداندن برجام به مسیر اصلی، گفت که هرگونه تعلل در این زمینه، بازگشت این توافق به مسیر قبلی را سخت تر خواهد کرد.

رافائل گروسی تاکید کرد دستیابی به توافق هسته ای با ایران یک ضرورت اساسی است زیرا بدون حصول چنین توافقی، نظارت ها بر برنامه هسته ای ایران سخت خواهد شد.

ناوشکن پیشرفته دنا و ناو مین‌شکار بومی شاهین با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس رونمایی و به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شدند.

شبکه تلویزیونی روداو با انتشار ویدئویی از درگیری و تبادل آتش میان نیروهای ترکیه و گروه پ.ک.ک در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم نسبت‌های ناروا و کذب به دولت بی‌پاسخ بماند، گفت: دولت تدبیر و امید در مورد عملکرد خود با شجاعت پاسخگو خواهد بود.

سید عباس عراقچی تاکید کرد، تا هر زمان که لازم باشد به مذاکرات درباره برجام ادامه می دهیم.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد: توافق در مورد برجام قابل دسترسی است.

مسیحیان آذربایجان‌غربی این بار باصلابت‌تر از همیشه آماده حضور در پای صندوق‌های رای و خلق حماسه‌ای دیگر هستند؛ آنان این‌بار نیز به میدان می‌آیند تا میثاقی دوباره با آرمان‌های انقلاب ببندند و امنیت کشور را با رای خود تضمین کنند.

سیدعباس عراقچی با رؤسای هیات‌های مذاکره کننده روسیه و چین در این مذاکرات دیدار و رایزنی کرد.

صفحه1 از881
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։