فا

سیاست

رییس‌جمهور گفت: ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی، مردم را رنج می‌دهد و انتظار دارند همه دستگاه‌ها و نهادها در تراز انقلاب اسلامی در مسیر رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارند.

آرا شاوردیان با بیان اینکه پیش‌بینی حقوق کلیه پیروان ادیان توحیدی در قانون اساسی سنگ بنای همدلی کشور است گفت: سردار دل‌ها نزد همه اقوام با هر دین و آیین محترم و محبوب است چرا که ایشان نه تنها دغدغه ایران بلکه مظلومین جهان را داشتند و از نظر ایشان دین و قومیت و نژاد اثری در حمایت از مظلوم نداشت.

سخنگوی دولت با بیان اینکه درخواست مذاکره از سوی آمریکا بارها مطرح شده، تاکید کرد که هیچ گونه مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا برقرار نشده است.

محسن بهاروند از آمادگی کشورهای غربی برای برافروختن بحران و درگیری میان روسیه و اوکراین سخن گفت و افزود: اصرار به این درگیری و برافروختن بحران جای نگرانی دارد و جامعه بین الملل نگران بروز یک فاجعه باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: روش ارتباطی با آمریکا تنها زمانی با روش‌های دیگر جایگزین می‌شود که توافق خوب در دسترس باشد.

محسن اسلامی با بیان اینکه براساس قانون هیچ شخصی نمی‌تواند همزمان عضو موثر بیش از یک حزب باشد، گفت: عضو موثر به اعضای شورای مرکزی، دبیر کل، هیات موسس و مسوولان استانی گفته می‌شود.

آرا شاوردیان در توئیتی به موضوع مطرح شده درباره حذف وام ازدواج در بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد سهمیه جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل پرداخت شده است.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در واکنش به سخنان وزیر خارجه کشورمان مذاکره مستقیم میان ایران و آمریکا در وین را "مفید" خواند.

ند پرایس همزمان با مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۴ در وین اتریش بدون اشاره به آمادگی واشنگتن برای عمل تعهداتش اعلام کرد برای دیدار مستقیم با ایران آماده ایم.

وزیر امور خارجه درباره مذاکره مستقیم ایران و آمریکا گفت: آمریکایی‌های دائما درخواست مذاکره مستقیم را مطرح می‌کنند اما ما هنوز در جمع‌بندی‌های خود به این نقطه نرسیده‌ایم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در موضوع هسته‌ای در نقطه‌ای هستیم که باید تصمیم گرفته شود.

صفحه1 از1038
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։