فا

اجتماعی

سه شنبه, 21 آبان 1398 12:17

پیشنهاد برگزاری نهمین دوره کنفرانس زلزله در کشور ارمنستان

واهاگن ورمیشیان از آمادگی این کشور برای همکاری با ایران در حوزه زلزله خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نهمین دوره کنفرانس زلزله در این کشور برگزار شود.

«آلیک» - رئیس کمیته شهرسازی ارمنستان از آمادگی این کشور برای همکاری با ایران در حوزه زلزله خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نهمین دوره کنفرانس زلزله در این کشور برگزار شود.

به گزارش ایسنا، واهاگن ورمیشیان در هشتمین کنفرانس علمی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: سه روز گذشته که برای شرکت در این کنفرانس عازم ایران بودم، از زلزله استان آذربایجان ایران با خبر شدم و این رویداد من را به یاد زلزله ۱۹۸۸ ارمنستان انداخت.

وی با بیان اینکه در این زلزله هزاران نفر جان خود را از دست دادند و زادگاه من جزو مناطقی بود که آسیب‌های فراوانی دید، اظهار کرد: در آن زمان از سوی دولت شوروی سابق من به عنوان سر مهندس یک شهر ویران شده در زلزله ۱۹۸۸ منصوب شدم.

ورمیشیان با بیان اینکه پس از زلزله آثار فیزیکی و روانی زیادی بر جای می‌ماند، ادامه داد: با توجه به یافته‌هایی که طی این سال‌ها در زمینه زلزله به دست آوردیم، امادگی داریم تا با ایران در حوزه مقابله با زلزله همکاری کنیم.

رئیس کمیته شهرسازی ارمنستان با بیان اینکه این کشور از نظر وسعت کم است، ولی پتانسیل‌های علمی بالایی دارد، خاطر نشان کرد: ما همواره برای همکاری با سایر کشورها و ایران آمادگی داریم و امیدوارم نهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی زلزله در ایروان برگزار شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։