فا

اجتماعی

سه شنبه, 26 آذر 1398 15:03

با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان ارتش، مراسم نثار گل به مزار شهدای ادیان توحیدی برگزار شد

در آستانه میلاد با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی، مراسم تجلیل از حماسه آفرینی های شهیدان گرانقدر ادیان توحیدی و نثار گل به مزار پاک یکصد تن از شهدای اقلیت های دینی با حضور تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری صبح روز گذشته در آرامستان ارامنه تهران برگزار شد.

«آلیک» - در آستانه میلاد با سعادت حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی، مراسم تجلیل از حماسه آفرینی های شهیدان گرانقدر ادیان توحیدی و نثار گل به مزار پاک یکصد تن از شهدای اقلیت های دینی با حضور تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری صبح روز گذشته در آرامستان ارامنه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ارتش، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سعید نصیرالاسلامی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت اتحاد میان پیروان ادیان الهی در حفظ تمامیت ارضی کشور بر اهمیت انعکاس این اتحاد در عرصه بین‌المللی تاکید کرد و افزود: تقدیم صدها شهید از اقلیت های دینی کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داد که نه تنها این عزیزان هیچ فاصله ای با برادران مسلمان خود در دفاع از کشور و آرمان های والای انقلاب اسلامی احساس نمی کنند بلکه در حوزه دفاع از تمامیت ارضی کشور نیز حضوری پرشور و انقلابی داشتند.

وی تکریم امروز شهدای ادیان توحیدی را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل بعد خواند و افزود: یکی از اساسی ترین مقوله های حفظ و بقای انقلاب اسلامی انتقال فرهنگ انقلاب و انقلابی گری به نسل بعد است و اگر برنامه های تکریم خانواده ها، حضور در مزار شهدا، بزرگداشت ها و... اتفاق نیفتد با گذر زمان تفکرات انقلابی‌گری آرام آرام رنگ باخته و از انقلاب پوسته ای بیشتر باقی نمی ماند و با کمترین فشار از بین خواهد رفت.

حجت الاسلام والمسلمین نصیرالاسلامی با استناد به آیه ۴۰ سوره حج گفت: این آیه شریفه بیانگر تشریع حکم جهاد و دفاع در مقابل دشمن، حفظ معابد و نمادهای دینی با مقاومت ، ایثار ، شهادت و نصرت الهی نسبت به کسی که دین خدا را یاری می کند؛ است.

وی امنیت پایدار امروز کشور را مرهون وحدت و یکپارچگی همه ادیان و فرقه های دینی در دوران دفاع مقدس خواند و تصریح کرد: ادیان توحیدی امروز هم در جنگ نرم و هجمه همه جانبه دشمن همچون زمان جنگ تحمیلی، جانانه ایستاده اند و مقاومت می کنند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش همگرایی و وحدت بین همه ادیان و فرق را موجب اقتدار روزافزون کشور دانست و خاطرنشان کرد: آمار شهدای ادیان توحیدی بیانگر بصیرت، مقاومت و وحدت مثال زدنی آنان با سایر مردم ایران در دوران دفاع مقدس می باشد.

مراسم ادای احترام و نثارگل به مزار یکصد تن از شهدای ارامنه با حضور امیر سرتیپ دوم فولادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش و تعدادی از فرماندهان و مسئولان کشوری و لشکری و دکتر کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی و یکان تشریفات فرماندهی دژبان کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։