فا

اجتماعی

پنج شنبه, 21 خرداد 1394 11:15

استاندار اصفهان: زندگی مسالمت ‌آمیز ادیان در اصفهان برای خارجی ‌ها شگفت ‌آور است

در سفر هیئت‌ های خارجی به اصفهان با افتخار اعلام کرده‌ ام پیروان ادیان توحیدی در این استان به‌ صورت کاملاً مسالمت ‌آمیز در کنار هم زندگی می‌ کنند و سران ادیان توحیدی نیز باهم به گفت‌ و گو می‌ پردازند ولی با توجه به تبلیغات منفی کشورهای غربی در این خصوص، این زندگی مسالمت ‌آمیز برای آن‌ ها شگفت ‌آور است.

در سفر هیئت‌ های خارجی به اصفهان با افتخار اعلام کرده‌ ام پیروان ادیان توحیدی در این استان به‌ صورت کاملاً مسالمت ‌آمیز در کنار هم زندگی می‌ کنند و سران ادیان توحیدی نیز باهم به گفت‌ و گو می‌ پردازند ولی با توجه به تبلیغات منفی کشورهای غربی در این خصوص، این زندگی مسالمت ‌آمیز برای آن‌ ها شگفت ‌آور است.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار اسقف اعظم ارامنه مرکز و جنوب ایران و تعدادی از رهبران ادیان توحیدی، ضمن اظهار خوشوقتی از نشست ‌هایی که با رهبران ادیان توحیدی برگزار می‌ شود، اظهار کرد: این جلسات نشان از وفاق، همدلی و هم ‌زبانی بین ادیان مختلف است که در استان اصفهان زندگی می‌ کنند.
استاندار اصفهان در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان، خاطرنشان کرد: نیمه شعبان به اعتقاد مسلمانان نمود آمدن منجی عالم بشریت است.
وی با بیان اینکه هر کدام از ادیان الهی به نحوی به آمدن منجی عالم بشریت اعتقاد دارند، افزود: همه ادیان معتقدند که پایان جهان با آمدن یک منجی، پایانی خوش خواهد داشت و آرزو می ‌کنیم که هر چه زودتر منجی عالم بشریت ظهور کند و با پایان دادن به جنگ ‌ها و خونریزی‌ ها به جهانی با آرامش دست‌ یابیم که هدف تمام ادیان است.
زرگرپور با اشاره به ناآرامی‌ های منطقه گفت: به لطف خدا و دعای متدینین همه ادیان و منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌ های دولت تدبیر و امید، ایران در بین این ناآرامی‌ ها و کشتارها در ثبات، آرامش و امنیت کامل است و خوشبختانه اجازه داده نشده است که دشمنان بتوانند نقشه ‌های شوم خود را در کشور به منصه ظهور برسانند.
استاندار اصفهان در ادامه به سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: پیشرفت، آسایش و آرامش و وحدت و همبستگی امروز جامعه مدیون انقلاب و اندیشه ‌های ایشان است.
وی با بیان اینکه امروز پیشرفته‌ ترین صنایع و تجهیزات چه در حوزه نظامی و چه در حوزه‌ های غیرنظامی و همچنین انرژی صلح‌ آمیز هسته‌ ای و تکنولوژی‌ های بزرگ در کشور تولید می‌ شود، اظهار کرد: این پیشرفت‌ ها در سایه فضایی است که امام ایجاد کرد و به‌ جایی رسید که امروز کشور با قلدرهای دنیا سر میز مذاکره نشسته است.
زرگرپور افزود: باید درود بفرستیم به روان پاک آن مرد بزرگی که شاید در یک قرن گذشته نمونه بود و فراتر از دین حرکت کرد به‌ طوری‌ که همه ادیان وی را به‌ عنوان یک رهبر انقلابی قبول دارند و مقام معظم رهبری نیز ادامه‌ دهنده راه ایشان در راستای پیشرفت و سرافرازی کشور بوده وهستند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در 24 خرداد سال 92 دولت تدبیر و امید کشور را تحویل گرفت، گفت:‌ در این زمان علی ‌رغم زحمات قبلی، کشور شرایط دشواری را در بعد اقتصادی و سیاست خارجی داشت.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید ارتباط عزتمند با کشورهای دنیا را مشی سیاست خارجی خود قرار داده است، اظهار کرد: در یک سال و نیم گذشته بیش از 80 هیئت‌ سیاسی به اصفهان سفر کرده ‌اند و میزان ورود گردشگران نیز 2.5 برابر شده است.
زرگرپور با بیان اینکه در حال حاضر همدلی و هم ‌زبانی خوبی بین مسئولان ایجاد شده است، افزود: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌ های دولت یازدهم، کشور در راه ترقی و پیشرفت در حرکت است.
وی در ادامه به بیان مشکلات استان پرداخت و گفت: اصفهان با معضلات زیادی از جمله مقوله آب، آلودگی هوا و ریزگردها مواجه است که برای حل این مشکلات برنامه ‌های جامعی در نظر گرفته شده است که با اجرای بخشی از این برنامه‌ ها به ‌ویژه در خصوص آب و مقابله با آلودگی هوا قسمتی از این مشکلات مرتفع شده است.
زرگرپور به تدوین طرح ضربتی دو ساله برای مقابله با ریزگردها اشاره کرد و افزود: این طرح با تثبیت 10 هزار هکتار از کانون ‌های اصلی گردوغبار انجام خواهد شد.
مدیر ارشد استان به ایجاد دبیرخانه ادیان توحیدی اشاره کرد و افزود: دبیرخانه ادیان توحیدی زیر نظر استانداری ادامه فعالیت خواهد داد و یکی از خانه‌ های میراثی بسیار زیبای اصفهان نیز برای احیاء صفاخانه آماده خواهد شد.
بابکن چاریان -اسقف اعظم ارامنه مرکز و جنوب ایران- نیز در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان به همه مسلمانان و آرزوی ظهور منجی کل عالم بشریت از تلاش ‌ها، حمایت‌ های استاندار اصفهان در ایجاد وحدت و وفاق بین ادیان الهی و اهتمام وی به پویایی دبیرخانه ادیان توحیدی تقدیر و تجلیل کرد.
رهبر زرتشتیان اصفهان نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت نیمه شعبان و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) باعث دگرگونی، بیداری و هویت شناسی مردم ایران شد و ما امیدواریم که ایران با وحدت و همبستگی خود به آنچه شایسته و لیاقت هویت و فرهنگ این سرزمین است، دست یابد.
رهبر دین زرتشت در اصفهان با بیان اینکه پیروان ادیان مختلف در سفر به ایران بر این باورند که در ایران فقط قانون جمهوری اسلامی است و هیچ دین و آئین دیگری حق زندگی کردن ندارد، گفت: این در حالی است که مسجد، کلیسا، کنیسه و آتشکده در فاصله کمی از هم ساخته‌ شده ‌اند و همه طبق قوانین دینی و آموزشی خود در نهایت صفا و صمیمیت در کنار هم زندگی می ‌کنند.
وی با بیان اینکه مرزهای جغرافیایی باید از اندیشه ‌های ما دور شود، گفت: مذهب همه ما انسانیت است و باید با وحدت و همبستگی همیشگی جایگاه واقعی خود را به جهانیان بشناسانیم و آموزه ‌های پیامبران را کاربردی کنیم.
به گزارش ایسنا، در این دیدار رهبران هر یک از ادیان توحیدی از جمله اسقف ارامنه جنوب ایران به بیان دیدگاه‌ ها خود پرداختند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։