فا

اجتماعی

سه شنبه, 01 بهمن 1398 12:20

بانوی ارمنی نقاشی سردار سلیمانی را به موزه شهدای کرمان هدیه کرد

تاکوهی هارتونیانس بانوی ارمنی اهل شهرستان علی آبادکتول استان گلستان نقاشی لحظه شهادت و دست جدا شده سردار سلیمانی را برای نگهداری در موزه شهدای کرمان به خانواده این شهید اهدا کرد.

«آلیک» - تاکوهی هارتونیانس بانوی ارمنی اهل شهرستان علی آبادکتول استان گلستان نقاشی لحظه شهادت و دست جدا شده سردار سلیمانی را برای نگهداری در موزه شهدای کرمان به خانواده این شهید اهدا کرد.

به گزارش ایرنا، این نقاشی روز گذشته در اختتامیه پنجمین جشنواره ابوذر استان گلستان برای اهدا به خانواده شهید سلیمانی به سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا تحویل داده شد.

این نقاش ارمنی که هنگام تحویل تابلو به دلیل احساسات زیاد قادر به کنترل خود نبود و اشک می ریخت گفت: تصویر دست سردار سلیمانی پس از شهادت را از طرف ارامنه ایران به خانواده شهیدی که جانش را در راه حراست و دفاع از کیان ایران تقدیم کرد؛ هدیه می‌کنم.

این بانوی ارمنی چند سال قبل با دیدن خواب سردار رجبلو از شهدای شهرستان رامیان، کشیدن نقاشی شهدای گلستان را آغاز کرد و تاکنون آثار بسیاری را به تصویر کشیده و به خانواده آنان هدیه کرده است.

شهرستان رامیان در شرق استان گلستان قرار دارد.

استان گلستان ترکیب جمعیتی متنوعی از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف دارد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی در حمله تروریستی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف موشک قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։