فا

اجتماعی

چهارشنبه, 23 بهمن 1398 14:24

دیدار صمیمی سفیر جمهوری اسلامی در ایروان با جمعی از دانشجویان ایرانی

عباس بدخشان ظهوری روز شنبه و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با نمایندگان و جمعی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - عباس بدخشان ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی در ایروان، روز شنبه (۱۹ بهمن) و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با نمایندگان و جمعی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در ابتدای این دیدار، نمایندگان دانشجویان، مهم‌ترین فعالیت‌های دانشجویان ایرانی در ارمنستان را تشریح و سپس تعدادی از حاضرین مسائل و مشکلات دانشجویان را طرح کردند.

موضوع ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های ارمنستان، عوارض خروج از کشور در مرز ایران و ارمنستان و مشکلات ناشی از وضعیت نظام وظیفه دانشجویان و فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌های ارمنستان از جمله مهم‌ترین مسائل مطرح شده توسط دانشجویان بود.

ظهوری نیز در سخنانی، ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تشریح فلسفه انقلاب مردم ایران علیه استبداد داخلی و دخالت خارجی، به مرور موانع پیش روی انقلاب و تحولات میهن اسلامی در چهار دهه گذشته پرداختند و با اشاره به ضرورت همدلی و همراهی بیشتر در شرایط کنونی، بر هم‌افزایی سفارت جمهوری اسلامی و ایرانیان مقیم ارمنستان به ویژه دانشجویان در راستای منافع ملی تاکید کردند.

سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان با تاکید بر تلاش بیشتر سفارت در جهت رفع مشکلات هموطنان، از ارائه پیشنهادات دانشجویان در این زمینه استقبال کرد و نشست‌های منظم با دانشجویان را ضروری دانست.

در پایان این دیدار و همزمان با طرح نظرات تعداد دیگری از دانشجویان، مهمانان در ضیافت ناهار سفارت شرکت کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։