فا

اجتماعی

سه شنبه, 13 اسفند 1398 16:01

تلفات کرونا در ایران به ۷۷ نفر رسید

علیرضا رئیسی اعلام کرد: تاکنون مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا به ۲ هزار و ۳۳۶ نفر و فوتی در اثر کرونا به ۷۷ نفر رسیده است و ۴۳۵ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا به ۲ هزار و ۳۳۶ نفر و فوتی در اثر کرونا به ۷۷ نفر رسیده است و ۴۳۵ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی امروز سه شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در کشور ۸۳۵ نفر هستند که ۱۱ نفر از این افراد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: استان گیلان، قم و تهران در صدر درگیری با ویروس کرونا هستند. هرچند روند بیماری در قم ثابت شده، اما موارد ابتلا در این سه استان بیشتر است.

رئیسی گفت: از ابتدا تاکنون بیش  از ۸ هزار و ۵۳۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس بستری شدند که برای ۵ هزار و ۷۳۷ نفر تست انجام شده و دو هزار و ۳۳۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: امروز نشستی با جمعی از مدیران، کارشناسان و متخصصان سازمان جهانی بهداشت، منطقه مدیترانه شرقی این سازمان و کشور چین داشتیم که در این نشست بحث‌های فنی و تکنیکی در مورد غربالگری و تشخیص کووید ۱۹ بررسی شد.

وی بیان کرد: تاکید سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان و متخصصان این سازمان این است که با توجه به جدید بودن ویروس، همه کشورها، تجربیات خود در پیشگیری و کنترل این بیماری را در اختیار همدیگر قرار دارند. همچنین در این نشست مسائل مرزها و چگونگی پیشگیری، ایزولاسیون، خدمات مراقبت در منزل و داروهای جدید مورد استفاده در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مورد بررسی قرار گرفت.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع ۸۳۵ مبتلای جدید به ویروس کرونا، ۴۶۸ نفر در تهران، ۵۲ نفر قم، ۵۵ نفر گیلان، ۵۶ نفر استان مرکزی، ۵۲ نفر اصفهان، ۳۶ نفر البرز، هفت نفر مازندران، چهار نفر خوزستان، ۳۴ نفر آذربایجان شرقی، ۲۹ نفر قزوین، سه نفر خراسان رضوی، هشت نفر فارس، ۱۷ نفر سمنان، دو نفر لرستان، دو نفر اردبیل، یک نفر یزد، یک نفر کرمانشاه، یک نفر سیستان و بلوچستان، پنج نفر همدان، و دو نفر زنجان هستند.

اخبار مرتبط

 • تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
  تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید

  کیانوش جهانپور اعلام کرد: تاکنون ۹ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۳۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و ۲۹۵۹ نفر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

 • تلفات کرونا در کشور به ۱۲۴ نفر رسید
  تلفات کرونا در کشور به ۱۲۴ نفر رسید

  کیانوش جهانپور اعلام کرد: تاکنون موارد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۴ هزار و ۷۴۷ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۲۴ نفر رسیده و همچنین ۹۱۳ نفر بهبود یافته‌اند.

 • تلفات کرونا در کشور به ۱۰۷ نفر رسید
  تلفات کرونا در کشور به ۱۰۷ نفر رسید

  کیانوش جهانپور اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։