فا

اجتماعی

یکشنبه, 25 اسفند 1398 14:05

معاون اجتماعی پلیس راهور خبر داد: پلیس در روزهای کرونایی تعطیل نیست / معاینه فنی تاریخ گذشته معتبر است

سرهنگ امان الله جهانی اعلام کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از آن جایی که خدمات مراکز شماره گذاری تعطیل بردار نیست، زمان خدمات رسانی این مراکز افزایش یافت، همچنین تاریخ اعتبار گواهی‌نامه و معاینه فنی‌های گذشته تا ۱۵ اردیبهشت ماه برای پلیس قابل قبول است و هموطنان جریمه نخواهد شد.

«آلیک» - معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از آن جایی که خدمات مراکز شماره گذاری تعطیل بردار نیست، زمان خدمات رسانی این مراکز افزایش یافت، همچنین تاریخ اعتبار گواهی‌نامه و معاینه فنی‌های گذشته تا ۱۵ اردیبهشت ماه برای پلیس قابل قبول است و هموطنان جریمه نخواهد شد.

سرهنگ امان الله جهانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: اولین اقدام پلیس راهور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، افزایش زمان خدمات دهی مراکز شماره گذاری بود، این مراکز تعطیل بردار نیست زیرا خدماتی از جمله انتقال اسناد و مدارک مربوط به خرید و فروش خودرو انجام می شود اما ارئه خدمات این مراکز بر اساس پلاک و روزهای هفته زوج و فرد شد تا از تجمع مردم جلوگیری شده و به مرور برای دریافت این خدمات به این مراکز مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر همکاران ما در مراکز شماره گذاری مجهز به ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده شده اند و برای مراجعان نیز این تجهیزات پزشکی تدارک دیده شده تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.

معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: روزانه و هر دو ساعت یک بار مجموعه عوامل خدماتی مراکز شماره گذاری، محیط این مراکز را شماره گذاری می کنند. تمام مراکز شماره گذاری در تمام استان ها از این دستورالعمل پیروی می کنند.

جهانی اضافه کرد: از سوی دیگر از طریق رسانه ها به مردم اعلام شد تا هموطنان کار نقل و انتقال خودرو و پلاک را به سال آینده موکول کنند تا تعداد مراجعه کنندگان کاهش یابد. البته این توصیه ها موثر واقع شد به گونه ای که میزان مراجعه هموطنان به این مراکز به یک چهارم کاهش یافت در حالی که سال گذشته این ایام اوج مراجعات مردم به مراکز شماره گذاری بود.

به گفته وی، مراکز شماره گذاری استان ها تنها به استان های خود خدمات ارائه می دهند و اگر مرکز شماره گذاری تعطیل شود مراکز شماره گذری سایر استان ها کار نقل و انتقال خودرو را انجام نخواهند داد براین اساس توصیه می شود شهروندان در صورت تعطیل بودن مراکز شماره گذاری استان خود به مراکز شماره گذاری سایر استان ها نروند.

معاون اجتماعی پلیس راهور در مورد تمدید گواهی نامه های رانندگی گفت: چنانچه تاریخ گواهینامه راهنمایی و رانندگی افراد  به پایان رسیده باشد تا  ۱۵ اردیبهشت ماه می توانند با همان گواهی نامه منقضی شده در خیابان تردد کنند و برای آن ها جریمه در نظر گرفته نمی شود.

جهانی در مورد تمدید معاینه فنی خودروها نیز گفت: چنانچه معاینه فنی خودروها به پایان رسیده باشد افراد می توانند تا ۱۵ اردیبهشت ماه با همان معاینه فنی قبلی خود تردد کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود پلیس راه های ورودی و خروجی شهرها را در ایام نوروز برای کمک به کاهش شیوع کرونا ببندد صحت دارد؟ گفت: چنین چیزی به پلیس ابلاغ نشده است. پلیس هیچ یک از راه ها را نبسته و تردد در تمام استان ها جریان دارد براین اساس حتما باید از سلسه مراتب فرماندهی محدودیت یا مقررات خاصی ابلاغ شود تا پلیس انجام دهد براین اساس تا کنونو در این زمینه ابلاغیه ای اعلام نشده است.

جهانی تصریح کرد: البته پلیس راهور با همه بخش های بهداشتی، اورژانس، بخش های بیمارستانی، خدماتی و امدادی همکاری دارد براین اساس در مقابل بیمارستان ها پلیس راهور حضور دارد تا تردد آمبولانس ها راحت تر صورت گیرد و با شهرداری و یگان ویژه برای ضد عفونی کردن معابر نیز همکاری دارد.

وی در مورد سفرهای نوروزی گفت: سفر بی سفر، امسال هموطنان برای پیشگیری از شیوع کرونا باید از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند، اگر سفر نکردن در نوروز امسال یک ضرر به شمار برود هزاران منفعت  دارد و ان این است که سلامت خود و خانواده و در نهایت سلامت جامعه را تامین می کنند.

جهانی اضافه کرد: به هموطنان توصیه می شود از مکان خود جا به جا نشوند زیرا این جا به جایی ها منجر به شیوع کرونا می شود و تنها راه پیشگیری از شیوع آن همین نکته است و از سوی دیگر خبرهای درست را از رسانه و خبرگزاری ها دنبال کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։