فا

اجتماعی

شنبه, 16 فروردين 1399 17:10

ادای احترام به قربانیان کرونا در چین با سه دقیقه سکوت ملی

چین امروز برای ادای احترام به قربانیان ویروس کرونا به ویژه "شهدایی" که جان خود را در راه مبارزه با این ویروس عالم‌گیر از دست داده‌اند، سه دقیقه سکوت اعلام کرد.

«آلیک» - چین امروز شنبه برای ادای احترام به قربانیان ویروس کرونا به ویژه "شهدایی" که جان خود را در راه مبارزه با این ویروس عالم‌گیر از دست داده‌اند، سه دقیقه سکوت اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این مراسم یادبود در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در تمامی شهرهای بزرگ و اصلی چین به ویژه در ووهان برگزار شد.

ووهان در ۲۳ ژانویه سال جاری میلادی و در اقدامی برای ریشه کنی گسترش ویروس کرونا در قرنطینه به سر برده و از سوی رهبر کمونیست چین بابت قربانی شدن ساکنانش به "شهر قهرمان" معروف شده است.

در پکن، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین به همراه سایر مقام‌های عالی رتبه این کشور همگی با لباس‌های مشکی و میخک سفید نصب شده بر روی لباس‌هایشان به پرچم نیمه افراشته کشور ادای احترام کردند.

همچنین شورای دولتی چین دستور داده که پرچم‌ها در سراسر این کشور و همچنین سفارتخانه‌های چین و کنسولگری‌ها به حالت نیمه افراشته درآمده و تمامی فعالیت‌های تفریحی نیز به حالت تعلیق دربیایند.

همچنین سوت قطارها، کشتی‌ها و خودروها نیز برای سه دقیقه و برای ادای احترام به صدا در آمد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։