فا

اجتماعی

یکشنبه, 17 فروردين 1399 15:47

رییس ستاد مقابله با کرونای تهران؛ همه نیازهای یک بیمارستان عمومی در بیمارستان سیار سپاه لحاظ شده است

دکتر زالی گفت: همه نیازهای یک بیمارستان عمومی در بیمارستان سیار ۵۰۰ تخت خوابی شهید آیت الله صدوقی نیروی زمینی سپاه لحاظ شده است و حتی دستگاه‌های سی تی اسکن، ام آی آر ،و رادیولوژی سیار نیز در این مجموعه وجود دارد.

«آلیک» - رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: همه نیازهای یک بیمارستان عمومی در بیمارستان سیار ۵۰۰ تخت خوابی شهید آیت الله صدوقی نیروی زمینی سپاه لحاظ شده است و حتی دستگاه‌های سی تی اسکن، ام آی آر ،و رادیولوژی سیار نیز در این مجموعه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر علیرضا زالی رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان سیار ۵۰۰ تخت خوابی معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: این بیمارستان با اهتمام بهداری نیروی زمینی سپاه طراحی و افتتاح شده است. برپایی این بیمارستان تخصصی و مجهز در مدت زمان کمتر از ۲۴ ساعت رکورد بسیار خوبی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان شامل تخت‌های اختصاص یافته بیمارستانی و بخش‌های مراقبتی بینابینی بالغ بر ۵۰۰ تخت است که ۳۰ عدد از این تخت‌ها، مربوط به مراقبت‌های ویژه است.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: از مزیت‌های مهم این بیمارستان انعطاف‌پذیری فضاهای درون بیمارستانی است که فورا می‌توانند با نیاز بیماران تغییر کاربری بدهند و با توجه به این که امروز دچار بحث عفونت‌های حاد تنفسی هستیم طراحی فعلی این بیمارستان مطابق با بیماران حاد تنفسی صورت گرفته است.

علیرضا زالی ادامه داد: همه نیازهای یک بیمارستان عمومی در این بیمارستان لحاظ شده است و حتی دستگاه‌های سی تی اسکن،  ام آی آر، و رادیولوژی سیار نیز در این مجموعه وجود دارد .

وی بیان اینکه یک سیستم هوشمند درون بیمارستانی در این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: به دلیل حمایتی که از سیستم مخابراتی ویژه فراهم شده است تمامی فرایندهای داخل بیمارستان به صورت دیجیتالی و الکترونیکی قابل ردیابی است و بنابراین در اینجا تقریبا نیازی به کار فیزیکی نیست. ضمن این که بیمارستان با توجه به امکانات خوبی که دارد می‌تواند امکانات پزشکی از راه دور را به خوبی فراهم کند.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران خاطرنشان کرد: این بیمارستان طوری طراحی شده است که از نظر نیازهای تجهیزاتی، تخصصی، ‌فنی،‌ تکنیکال، لجستیکی و مسایل پشتیبانی تا یک ماه نیازی به هیچ حمایتی از مجموعه بیرون خود ندارد که نکته خیلی مهمی است یعنی این بیمارستان یک ماه بدون هیچ کمکی می‌تواند دایر باشد.

وی با بیان اینکه تمام استانداردهای اعتباربخشی نشانه ممیزی درست در این مجموعه بیمارستانی است، گفت: حداکثر کیفیت و استاندارد در راه اندازی این بیمارستان یعنی نوع تخت‌ها، فاصله بین آنها، تجهیزات پشتیبانی هر تخت صورت گرفته است.

علیرضا زالی گفت: از نکات مهم دیگر این مجموعه ایجاد داروخانه، آزمایشگاه،‌ پاراکلینیک، رادیولوژی، سی اتی اسکن، ام آی آر در این بیمارستان است که همزمان نیازهای بیماران را به خصوص در زمره بیماران تنفسی تامین خواهد کرد.

وی گفت: از ویژگی‌های مهم این بیمارستان داشتن ۳۰ تخت ویژه است که هر تخت ویژه دقیقا شرایط استاندارد و کیفیت بالای یک تخت درون بیمارستان‌های مستقر داخل شهر تهران را دارد بنابراین ما کاملا می‌توانیم نیازهای خود را در مورد بیماران بدحال در این مجموعه تامین کنیم.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: از دیگر ویژگی‌های این بیمارستان سرعت عمل، دقت و نیروی انسانی آموزش دیده است. بنابراین این بیمارستان علاوه بر بحث‌های لجستیکی در زمینه تامین نیروهای تخصصی و انسانی نیز خودکفا است. این بیمارستان قواره و شخصیت یک بیمارستان جنرال را به خود گرفته است و از نظر نیروی انسانی و سرعت عمل و کارایی و اثربخشی و ارایه خدمات بالا در منطقه غرب آسیا کم نظیر است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։