فا

اجتماعی

دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 09:05

زالی: بازگشایی پارک‌های تهران نیازمند اعمال قوانین سختگیرانه‌تر است

دکتر زالی با بیان اینکه نظر این ستاد فعلاً بسته بودن پارک‌ها در پایتخت است، گفت: اگر هم قرار است بازگشایی صورت بگیرد باید با شرایط ویژه و اعمال پروتکل‌های سختگیرانه‌تر انجام شود.

«آلیک» - فرمانده عملیات ستاد مبارزه با کرونا در تهران با بیان اینکه نظر این ستاد فعلاً بسته بودن پارک‌ها در پایتخت است، گفت: اگر هم قرار است بازگشایی صورت بگیرد باید با شرایط ویژه و اعمال پروتکل‌های سختگیرانه‌تر انجام شود.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی روز گذشته با اشاره به وضعیت بوستان‌های تهران خاطرنشان کرد: پارک‌های جنگلی محل اصلی سکنا بوده‌اند که بسته شدند و البته بارندگی، تغییرات جوی و ماه مبارک رمضان نیز در وضعیت استفاده از بوستان‌های تهران موثر بوده است و در دو روز گذشته میانگین استفاده از بوستان‌های پایتخت کاهش یافته است اما این آمادگی وجود دارد که اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تهران شرایط ویژه‌ای قائل شود، شهرداری در این زمینه همکاری داشته باشد.

زالی در ادامه به آخرین وضعیت تهران اشاره کرد و افزود: امروز موارد جدید بستری در بیمارستان‌های تهران ۲۹۴ نفر بود و ۸۸ مورد جدید نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند همچنین حدود ۵۴۲ نفر از بیمارستان‌های تهران مرخص شده‌اند.

او ادامه داد: اگر امروز با یک آمار نسبتاً با ثبات‌تری روبه‌رو هستیم به دلیل آثار فاصله‌گذاری اجتماعی و دو هفته تعطیلات نوروزی است؛ طبیعی است تغییر وضعیت تردد در سطح شهر حدود دو تا سه هفته بعد قابلیت ارزیابی و تحلیل خواهد داشت.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کلان شهر تهران، گفت: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر آمارها را در هفته‌های پیش رو دستخوش تغییر کند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تحت پوشش استان تهران مجموعا ۲۹۴ مورد جدید ابتلا به کرونا تشخیص داده شده که این افراد در بخش‌های عادی بستری هستند.

او ادامه داد: از دیروز ۸۸ بیمار جدید با توجه به شدت علائم بالینی ویروس کووید-۱۹ در بخش‌های ویژه بیمارستانهای استان تهران بستری هستند.

زالی همچنین از ترخیص ۵۴۲ مبتلا به کرونا از بیمارستان‌های تهران طی روزی که گذشت خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این آمار بیانگر افزایش بهبودیافتگان در تهران است.

وی با بیان این که تهران یکی از پرخطرترین استان‌ها در زمینه اپیدمی کروناست، گفت: تغییر در آمار و یا افت نسبی در مبتلایان به کرونا باید در شهر بزرگی همچون تهران یک موضوع نسبی تلقی شود چرا که ثابت  شدن آمار ماحصل اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در دو هفته‌ای است که در تقارن با عید نوروز قرار گرفت.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در پایتخت، افزود: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر آمارها در هفته های پیش رو دستخوش تغییر کند.

زالی با بیان این که هر گونه تغییر در آمار مبتلایان به کرونا پس از طی دوره نهفتگی دو تا سه هفته‌ای مشخص خواهد شد، گفت: بخشی از فراز و فرودهای آماری در تهران مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی و بخش دیگری مربوط به اجرای طرح‌هایی است که در تعطیلات نوروزی اعمال شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։