فا

اجتماعی

پنج شنبه, 29 مرداد 1394 11:05

یونسی: صلح، اعتدال و دوری از خشونت باور ذاتی جوانان ایران است

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها با اعلام اینکه باور جوانان ایرانی به صلح، اعتدال و دوری از خشونت است، گفت: باور ذاتی آنان به شعارهای تبلیغاتی آقای روحانی سبب گرایش جوانان در انتخابات ریاست جمهوری به ایشان شد.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها با اعلام اینکه باور جوانان ایرانی به صلح، اعتدال و دوری از خشونت است، گفت: باور ذاتی آنان به شعارهای تبلیغاتی آقای روحانی سبب گرایش جوانان در انتخابات ریاست جمهوری به ایشان شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی روز شنبه در همایش نقش جوانان ادیان الهی در توسعه صلح جهانی که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: عقلانیت، هم زیستی با یکدیگر و مبارزه با خشونت جزو باورهای ذاتی جوانان ایران است.

وی افزود: در این مسایل تفاوتی بین اقوام مختلف و اقوام و قومیت های دینی وجود ندارد وتمام جوانان عقلانیت اعتدال و دوری از خشونت را ارزشمند تلقی می کنند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها توافق ایران با کشورهای 1+5 را در گرو همین باورها دانست و گفت: حمایت جوانان یکی از ابزارهای قدرتمند در کسب موفقیت در توافق هسته ای بوده است.

وی در ادامه: با بیان اینکه نه تنها جوانان بلکه دیگر افراد جامعه ایرانی خشونت گرا نیستند گفت: جامعه ایران در انتخابات صلح را انتخاب کردند.

یونسی به بیان سخنانی درباره جوانان پرداخت و گفت: این سخن حضرت علی (ع) که جوانان همانند زمینی مساعد پذیرش کشت هستند را حضرت مسیح (ع) نیز در انجیل فرمودند.

دستیار ویژه رییس جمهوری با بیان اینکه آرمان طلبی یکی از ویژگی های مهم جوانان است، گفت: جوانان همواره به دنبال خوبی ها و ارزش ها بوده اند و صلح یکی از این ارزش ها است که جوانان به دنبال آن هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: با وجود اینکه جوانان در طول تاریخ به دنبال صلح بوده اند، اما باز جنگ ناخواسته بر دوش آنان تحمیل شده است در صورتی که آنان هیچگاه جنگ را طلب نکردند.

یونسی با تاکید بر اینکه جوانان بیش از آنکه به پیروزی در جنگ بیاندیشند به زندگی مصلحت جویانه و اخلاق علاقمند هستند، گفت: این ویژگی در جوانان ایرانی نیز به طور واضح مشخص است وقتی در جنگ تحمیلی نیز همه جوانان ایرانی اعم از مسلمان، ارمنی، کلیمی، آشوری و زرتشتی برای دفاع از صلح و نه برای دفاع از جنگ به میدان آمدند.

همایش نقش جوانان ادیان الهی در توسعه صلح جهانی به همت معاونت جوانان، وزارت ورزش با حضور وزیر ورزش و جوانان و با حضور هماهنگ کننده دفتر سازمان ملل در ایران و دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها روز شنبه برگزار شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։