فا

اجتماعی

دوشنبه, 16 تیر 1399 11:08

۵۲ کشته و مفقود در طوفان و سیل اخیرِ ژاپن

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن اظهار تاسف از وقوع سیل و رانش زمین در ژاپن با دولت و مردم این کشور ابراز همدردی کرد.

«آلیک» - تداوم بارندگی‌های سنگین در جزیره جنوب غربی کیوشوی ژاپن علاوه بر خطر طغیان رودخانه‌ها، منجر به اعلام دستور تخلیه ساکنان منطقه شده و نگرانی‌هایی را مبنی بر احتمال مرگ حدود ۴۰ نفر در پی داشته است.

به گزارش ایسنا، طوفان و جاری شدن سیل و گِلرودی که از روز شنبه در ژاپن آغاز شده، تاکنون جان ۲۱ نفر را به طور قطع گرفته و به گفته مقامات، هیچ نشانه‌ای مبنی بر زنده بودن ۱۸ نفر دیگر نیز یافت نشده است و از این رو این ۱۸ نفر را کشته اعلام کرده‌اند.

این طوفان هم‌چنین ۱۳ مفقود بر جای گذاشته است.

مقامات محلی ژاپن ضمن ابراز تسلیت خود به خانواده‌های قربانیان، اعلام کردند مراکز تخلیه و پناهگاه‌ها نیز با توزیع مواد ضد عفونی کننده و درخواست از افراد تخلیه شده برای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در عین حال برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در این شرایط بحرانی تلاش می‌کنند.

از روز شنبه تاکنون دستور تخلیه حدود ۲۰۰ هزار نفر صادر شده است.

بنا بر گزارش رویترز، طوفان اخیر در ژاپن از زمان وقوع طوفان هاگیبیس در این کشور که در اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) به وقوع پیوسته و منجر به کشته شدن حدود ۹۰ نفر شده بود، بدترین بلای طبیعی برای ژاپنی‌ها محسوب می‌شود.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز ضمن اظهار تاسف از وقوع سیل و رانش زمین در ژاپن با دولت و مردم این کشور ابراز همدردی کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։