فا

اجتماعی

چهارشنبه, 25 تیر 1399 14:17

شهردار تهران: تابع نظر ستاد ملی کرونا در موضوع طرح ترافیک هستیم

حناچی درباره اجرا و یا عدم طرح ترافیک اعلام کرد: در این زمینه تابع تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم و شهرداری از این تصمیمات حمایت و ملزم به اجرا کردن آن است.

«آلیک» - شهردار تهران درباره اجرا و یا عدم طرح ترافیک اعلام کرد: در این زمینه تابع تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم و شهرداری از این تصمیمات حمایت و ملزم به اجرا کردن آن است.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لغو طرح ترافیک موجب افزایش سفرهای غیرضروری شهروندان می شود گفت: اگر تشخیص ستاد ملی کرونا این باشد که طرح لغو شود حتما این کار را می کنیم.

وی افزود: بعد از تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان شرایط خیلی خوبی داشتیم و نشان می دهد مردم فاصله گذاری را رعایت کردند.

شهردار تهران ادامه داد: رعایت پروتکل هایی که اعلام می شود می تواند به تبع آن تاثیرگذار باشد و وقتی آمار بالا می رود ضوابط سختگیرانه ای اعمال می شود.

وی همچنین درباره رعایت فاصله اجتماعی در مترو تهران نیز گفت: واقعیت این است برای اینکه فاصله گذاری اجتماعی در مترو تهران ایجاد شود باید ناوگان را به ۳ برابر افزایش دهیم که این امکان در این شرایط قابل اجرا نیست.

وی افزود: برای حفظ سلامت مسافران مترو طرح اجباری کردن ماسک را اجرا کردیم که در حال حاضر ۹۹ درصد مسافران مترو از ماسک استفاده می کنند.

شهردار تهران در ادامه از تشکیل اولین جلسه مدیریت بحران کشور با قانون جدید خبر داد و گفت: پیرو اصلاحیه ای که در تصویب قانون مدیریت بحران در سال گذشته و خلاهایی که در قانون وجود داشت با حکم وزیر کشور اولین جلسه امروز - چهارشنبه با قانون جدید تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این ستاد ایجاد هماهنگی های لازم برای تشخیص بحران ها است، خاطرنشان کرد: یکی از اینها میزان آسیب پذیری در شهر تهران است و کشور ما روی کمربند اصلی زلزله است.

حناچی با بیان اینکه بحران های که با آن مواجه هستیم و اقداماتی را که قبل از آن باید انجام دهیم مشخص می شود تاکید کرد: برای مثال در شرایط بحران نیازمند پد هلیکوپتر هستیم که ۱۰۰ عدد آن آماده شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։