فا

اجتماعی

پنج شنبه, 09 مرداد 1399 14:33

جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسید

سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز (۹ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۸۸ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور، به ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۶۱ هزار و ۲۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تاکنون دو میلیون و ۴۳۱ هزار و ۸۰۴ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری از جمله استان‌هایی بوده که در اسفند ۹۸ خیز ضعیفی از بیماری را تجربه کرده و موارد ابتلا و بستری در فروردین ماه متوسط بوده و موارد ابتلا و بستری در اردیبهشت با افت مواجه شد، اما از اوایل خرداد دوباره شاهد سیر صعودی بیماری در این استان هستیم و در حال حاضر موارد ابتلا و بستری روزانه به بیشترین میزان خود از شروع بیماری رسیده است. سه شهرستان در این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. شیب موارد بستری در شهرستان‌هایی مثل بروجن، فارسان و شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری نگران کننده است.

معاون وزیر بهداشت درباره وضعیت استان مرکزی نیز گفت: در استان مرکزی در اسفند شاهد خیز شدید بیماری در اغلب شهرستان‌ها بودیم. از اواخر فروردین تا اوایل خرداد، روند بیماری در این استان نزولی بود، اما از نیمه خرداد شاهد افزایش بستری روزانه در اغلب شهرستان‌ها بودیم. در حال حاضر یک شهرستان در وضعیت قرمز و ۵ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. شیب موارد بستری در برخی شهرستان‌های استان مرکزی مانند اراک، زرندیه، خمین، ساوه و دلیجان نگران کننده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تمام نقاط کشور آلوده به ویروس کرونا هستند و از مردم می‌خواهیم که با رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری در کشورمان باشیم.

اخبار مرتبط

 • کرونا جان ۱۹۰ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۹۰ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۹۰ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۷۷۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • کرونا جان ۱۹۵ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۹۵ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۹۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۵۸۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • سخنگوی وزارت بهداشت: ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند
  سخنگوی وزارت بهداشت: ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند

  سیما سادات لاری گفت: در حال حاضر ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند و این افزایش ابتلا و بستری به علت کووید-۱۹، کاملا با کاهش استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط است.

 • کرونا جان ۱۷۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۷۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۷۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید، ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • فوتی‌های روزانه کرونا به بیش از ۲۰۰ نفر رسید
  فوتی‌های روزانه کرونا به بیش از ۲۰۰ نفر رسید

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۴۳۹ هزار و ۸۸۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۲۲۲ نفر رسیده است.

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشت
  تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشت

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۱۵ نفر رسیده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։