فا

اجتماعی

دوشنبه, 20 مرداد 1399 14:30

تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسید

سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز (۲۰ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۹ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۸۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۹۹۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: تاکنون دو میلیون و ۷۱۱ هزار و ۸۱۷ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در استان همدان بیان کرد: استان همدان شاهد یک خیز بیماری در اواخر اسفند ماه ۹۸ بود که از فروردین امسال تا حدودی از شدت موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این استان کاسته شد و در پایان اردیبهشت ماه به کمترین میزان رسید. از ابتدای خرداد ماه همزمان با سایر استان‌ها، شاهد رشد چشمگیر موارد ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌های این استان بودیم و در اواسط تیر ماه، موارد ابتلا و بستری در این استان به بیشترین میزان خود رسید.

لاری افزود: در یک ماه گذشته با همکاری مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان استان همدان شاهد کاهش نسبی موارد ابتلا و بستری به علت کووید-۱۹ در این استان هستیم. در حال حاضر چهار شهرستان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستان‌ها مانند همدان، ملایر، کبودرآهنگ و بهار شدت بیشتری دارد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی، اداره‌ها و بانک‌ها ۷۸ درصد و در وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری ۷۳ درصد گزارش شده است. میزان استفاده از ماسک توسط متصدیان و شاغلان در واحدهای صنفی و صنعتی ۷۵ درصد و توسط شاغلان اداره‌ها و بانک‌ها تا ۹۰ درصد اعلام شده است.

وی اظهار کرد: طی بازرسی‌های انجام شده بیشترین میزان رعایت پروتکل‌ها در استان همدان، در بیمارستان‌ها و کمترین میزان در آرامستان‌ها، پاساژها و مراکز پلیس به علاوه ۱۰ اتفاق افتاده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از نکات مثبت مدیریت بیماری کووید-۱۹ در استان همدان می‌توان به راه اندازی سامانه تلفنی ۳۱۴۳ در این استان، بهره گیری از طرح همیار بازرسان بهداشت و ردیابی موارد تماس نزدیک بیماران با تست مثبت در این استان اشاره کرد. مدیریت و نظام مراقبت دیده ور در مراکزی مانند بهزیستی، زندان‌ها، کارخانه‌ها بزرگ به صورت خود اظهاری علائم انجام می‌شود تا از گسترش بیماری جلوگیری شود.

لاری افزود: امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده جدی و همگانی از ماسک توسط مردم استان همدان و به خصوص جوانان این استان، ضمن تداوم روند نزولی در موارد ابتلا و بستری، شاهد خروج این استان از وضعیت هشدار باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بیماری کووید-۱۹ مرز و بوم نمی‌شناسند و همه سیستم‌های بهداشتی جهان را تحت تاثیر قرار داده و هیچ کشوری از این بیماری در امان نیست. بهترین راه حل برای مبارزه با این بیماری، همبستگی و همراهی در عمل و رعایت اصول سه گانه فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک است. همچنان درخواست ما این است که با پرهیز از سفر غیرضروری، شرکت نکردن در مراسم و دورهمی و حضور در مراکز شلوغ، از سلامت خود و هموطنان‌مان مراقبت کنیم.

اخبار مرتبط

 • کرونا جان ۱۹۰ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۹۰ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۹۰ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۷۷۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • کرونا جان ۱۹۵ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۹۵ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۹۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۵۸۹ نفر رسید، ۲۶ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • سخنگوی وزارت بهداشت: ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند
  سخنگوی وزارت بهداشت: ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند

  سیما سادات لاری گفت: در حال حاضر ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند و این افزایش ابتلا و بستری به علت کووید-۱۹، کاملا با کاهش استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط است.

 • کرونا جان ۱۷۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۱۷۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۱۷۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسید، ۲۴ استان کشور در وضعیت قرمز هستند.

 • فوتی‌های روزانه کرونا به بیش از ۲۰۰ نفر رسید
  فوتی‌های روزانه کرونا به بیش از ۲۰۰ نفر رسید

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۴۳۹ هزار و ۸۸۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۲۲۲ نفر رسیده است.

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشت
  تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشت

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۱۵ نفر رسیده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։