فا

اجتماعی

سه شنبه, 11 شهریور 1399 14:43

کرونا جان ۱۰۱ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (یازدهم شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۶۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۸۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۱ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری تاکنون به ۲۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۲۵ هزار و ۱۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۷۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۲۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری با اعلام اینکه ۱۳ استان در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار( زرد) کرونا هستند،  افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری با تشریح وضعیت کرونا در استان سمنان گفت: در این استان در اسفند ۹۸ شاهد خیز شدید موارد ابتلا و بستری کرونا بودیم اما از فروردین امسال موارد ابتلا و بستری کرونا در استان سمنان روند کاهشی پیدا کرد و این روند تا اواخر خرداد ادامه داشت اما از نیمه تیر ماه مجدد روند صعودی موارد ابتلا و بستری کرونا در استان سمنان مشاهده شد و گر چه در مرداد تا حدی از موارد ابتلا و بستری کاسته شد اما اکنون اغلب شهرستانهای این استان در وضعیت حساس و شکننده کرونا هستند.

وی افزود: هم اکنون شهرهای دامغان، شاهرود، مهدی شهر و میامی استان سمنان در وضعیت قرمز و شهرهای سمنان و گرمسار در وضعیت هشدار هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، سازمانها و اماکن عمومی استان سمنان ۸۵.۳ درصد و میزان استفاده از ماسک توسط مردم در وسایل حمل و نقل عمومی ۹۵ درصد است، در اماکن عمومی نیز به طور کلی ۹۰ درصد مردم این استان و ۹۰ درصد کارمندان ادارات و بانکها نیز از ماسک استفاده می کنند.

وی افزود: امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده حداکثری مردم استان سمنان از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد خروج شهرستانهای استان سمنان از وضعیت قرمز و هشدار کرونا باشیم.

لاری گفت: تاکنون ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده و ۸۵۵ هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. همه گیری کرونا در دنیا همچنان رو به شتاب است و مهمترین راه پیشگیری و کنترل آن رعایت سه اصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۱.۵ تا ۲ متری و شست و شوی مداوم دستهاست. امیدواریم را رعایت حداکثری مردم به این اصول شاهد شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

اخبار مرتبط

 • کرونا جان ۳۶۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۳۶۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.

 • کرونا جان ۳۸۲ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۳۸۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۳۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 • ۳۷۱ فوتی و ۱۳۳۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور
  ۳۷۱ فوتی و ۱۳۳۲۱ ابتلای جدید کرونا در کشور

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۳۷۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۲۴۶ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 • کرونا جان ۳۸۹ نفر دیگر را در ایران گرفت
  کرونا جان ۳۸۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

  سیما سادات لاری  گفت: با فوت ۳۸۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 • ۳۹۱ فوتی و ۱۳۴۰۲ ابتلای جدید کرونا در کشور
  ۳۹۱ فوتی و ۱۳۴۰۲ ابتلای جدید کرونا در کشور

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۳۹۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۴۸۶ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 • کرونا جان ۴۰۶ نفر دیگر را گرفت
  کرونا جان ۴۰۶ نفر دیگر را گرفت

  سیما سادات لاری گفت: با فوت ۴۰۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۹۵ نفر رسید.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։