فا

اجتماعی

سه شنبه, 29 مهر 1399 10:51

آمار جهانی همه‌گیری کرونا / شمار مبتلایان در آرژانتین میلیونی شد

بنابر تازه‌ترین آمارها، تاکنون ۳۰ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۸۴۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - آمار جهانیِ مبتلایان به کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید به ۴۰ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۷۴ نفر رسید و تاکنون مرگ یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۱۲ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۳۰ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۸۴۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا نیز با بیش از ۸.۴ میلیون مبتلا و همچنین بیش از ۲۲۵ هزار قربانی تاکنون، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۷.۵ و ۵.۲ میلیون بیمارِ کووید-۱۹، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

در عین حال براساس آمار به روز شده از شمار مبتلایان به این عفونت ویروسی، آرژانتین نیز به پنجمین کشوری در جهان تبدیل شد که بیش از یک میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید کرده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا هشت میلیون و ۴۵۶ هزار و ۶۵۳ مبتلا، ۲۲۵ هزار و ۲۲۲ قربانی

۲ - هند هفت میلیون و ۵۹۷ هزار و ۶۳ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۲۳۶ قربانی

۳ - برزیل پنج میلیون و ۲۵۱ هزار و ۱۲۷ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۲۲۶ قربانی

۴ - روسیه یک میلیون و ۴۱۵ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۲۴ هزار و ۳۶۶ قربانی

۵ - اسپانیا یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۹۵ مبتلا، ۳۳ هزار و ۹۹۲ قربانی

۶ - آرژانتین یک میلیون و دو هزار و ۶۶۲ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۱۶ قربانی

۷ - کلمبیا ۹۶۵ هزار و ۸۸۳ مبتلا، ۲۹ هزار و ۱۰۲ قربانی

۸ - فرانسه ۹۱۰هزار و ۲۷۷ مبتلا، ۳۳ هزار و ۶۲۳ قربانی

۹ - پرو ۸۷۰ هزار و ۸۷۶ مبتلا، ۳۳ هزار و ۸۲۰ قربانی

۱۰ - مکزیک ۸۵۴ هزار و ۹۲۶ مبتلا، ۸۶ هزار و ۳۳۸ قربانی

پس از آن کشورهای انگلیس با ۷۴۱ هزار و ۲۱۲ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۷۰۵ هزار و ۲۵۴ مبتلا، ایران با ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ مبتلا، شیلی با ۴۹۳ هزار و ۳۰۵ مبتلا، عراق با ۴۳۰ هزار و ۶۷۸ مبتلا، ایتالیا با ۴۲۳ هزار و ۵۷۸ مبتلا، بنگلادش با ۳۹۰ هزار و ۲۰۶ مبتلا، آلمان با ۳۷۳ هزار و ۷۳۱ مبتلا، اندونزی با ۳۶۵ هزار و ۲۴۰ مبتلا، فیلیپین با ۳۵۹ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ترکیه با ۳۴۹ هزار و ۵۱۹ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۴۲ هزار و ۵۸۳ مبتلا، پاکستان با ۳۲۳ هزار و ۴۵۲ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۳۰۴ هزار و ۸۷۶ مبتلا، اوکراین با ۳۰۳ هزار و ۶۳۸ مبتلا، هلند با ۲۳۶ هزار و ۲۲۶ مبتلا، بلژیک با ۲۳۰ هزار و ۴۸۰ مبتلا، کانادا با ۲۰۱ هزار و ۴۳۷ مبتلا، لهستان با ۱۸۳ هزار و ۲۴۸ مبتلا، رومانی با ۱۸۲ هزار و ۸۵۴ مبتلا، جمهوری چک با ۱۸۱ هزار و ۹۶۲ مبتلا، مراکش با ۱۷۵ هزار و ۷۴۹ مبتلا، اکوادور با ۱۵۳ هزار و ۴۲۳ مبتلا، بولیوی با ۱۳۹ هزار و ۸۹۰ مبتلا، نپال با ۱۳۶ هزار و ۳۶ مبتلا، قطر با ۱۲۹ هزار و ۶۷۱ مبتلا، پاناما با ۱۲۵ هزار و ۱۸۱ مبتلا، جمهوری دومینکن با ۱۲۱ هزار و ۶۶۷ مبتلا، کویت با ۱۱۶ هزار و ۸۳۲ مبتلا، امارات متحده عربی با ۱۱۶ هزار و ۵۱۷ مبتلا، عمان با ۱۱۰ هزار و ۵۹۴ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۹ هزار و ۶۲۳ مبتلا، مصر با ۱۰۵ هزار و ۵۴۷ مبتلا، سوئد با ۱۰۳ هزار و ۲۰۰ مبتلا، پرتغال با ۱۰۱ هزار و ۸۶۰ مبتلا و گواتمالا با ۱۰۱ هزار و ۵۹۹ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։