فا

اجتماعی

سه شنبه, 04 آذر 1399 14:37

کرونا جان ۴۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۴۸۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۸۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید-۱۹ در کشور به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (چهارم آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۷۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۸۰۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۸۸۰ هزار و ۵۴۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸۳ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۶۱۷ هزار و ۷۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۸۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون نج میلیون و ۸۷۱ هزار و ۹۸ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند  و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

 

کرونا در استان فارس

وی گفت: نمودار و موارد ابتلای روزانه کرونا در استان فارس همچنان دارای روند صعودی و در زمان حاضر به بالاترین میزان از زمان شیوع کرونا رسیده است. هم اکنون شهرهای آباده، ارسنجان، استهبان، اقلید، جهرم، داراب، سروستان، سپیدان، شیراز، فسا، فیروزآباد، قیر و کارزین، کوار، مرودشت و ممسنی در وضعیت قرمز یعنی خیلی پر خطر قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: شهرستانهای عوض، بیضا، خرامه، سرچهان، گراش، پاسارگاد، خنج، زرین دشت، کازرون، گرامی، لارستان، لامرد و نی ریز در وضعیت نارنجی یعنی پر خطر هستند و بقیه شهرها در وضعیت زرد و خطر متوسط قرار دارند.

وی گفت: در هفته گذشته میزان بروز موارد جدید بیماری در استان فارس حدود ۲۲.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بود که پایین از میانگین کشوری است. همچنین در هفته گذشته بروز مورد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در این استان ۵۰ به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده که بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری ادامه داد: از نقاط قوت مدیریت کرونا در استان فارس، بالا بودن میزان تست و افزایش موارد شناسایی بمیاران بوده است که بیش از ۴۷۵ هزار تست پی سی آر تاکنون در این استان انجام شده است، در زمان حاضر دو هزار و ۳۴۵ بیمار قطعی مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستانهای استان فارس بستری هستند که ۳۸۷ نفر آنها به علت شرایط ویژه نامناسب در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم با همکاری همه مردم و مسئولان در اجرای پروتکل های بهداشتی و محدودیت های اعلام شده و نظارت دقیق نهادهای متولی در اجرای هر چه مطلوبتر این مقررات شاهد کاهش مورد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید۱۹ در کشور باشیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։