فا

اجتماعی

سه شنبه, 09 دی 1399 09:51

استاندار: تهران همچنان در وضعیت شکننده کرونایی قرار دارد

محسنی بندپی با اشاره به روند کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان تهران گفت: نمی‌توان گفت که این استان از وضعیت قرمز خارج شده است چون همچنان در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌برد.

«آلیک» - استاندار تهران با اشاره به روند کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در این استان گفت: نمی‌توان گفت که این استان از وضعیت قرمز خارج شده است چون همچنان در وضعیت شکننده‌ای به سر می‌برد.

انوشیروان محسنی بندپی امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورتی که مردم وضعیت محدودیت های هوشمند کنونی را که منجر به کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها شده است را ادامه ندهند و به وضعیت عادی برگردند، بار دیگر شاهد روند رشد تعداد مرگ و میر و مبتلایان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اکنون در کشور و از جمله استان تهران، شاهد روند کاهشی آمار مبتلایان و فوتی ها هستیم اما در این روند نباید عادی سازی رخ دهد.

محسنی بندپی اظهار داشت: آنچه که تا به امروز منجر به کاهش تعداد بستری و مرگ و میر شده، اجرای دقیق محدودیت های هوشمند بوده، افزایش غربالگری و منع تردد شبانه بوده است.

استاندار تهران با تاکید بر لزوم تداوم حساسیت در اجرای محدودیت های هوشمند گفت: برای رسیدن به شرایط پایدار همچنان باید این محدودیت ها با دقت اجرا و اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر زمانی که فکر کنیم به شرایط عادی بازگشته ایم، بدون شک شاهد افزایش تعداد بستری و فوت هموطنان خواهیم بود.

محسنی بندپی به آخرین وضعیت تعداد مبتلایان و فوتی های استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: اکنون اگر روزانه اعلام می‌شود که ۱۳۰ فوتی داریم، ۳۰ مورد مربوط به استان تهران است و ما از ۶ هزار و ۸۰۰ بستری در نیمه آبان به ۲ هزار و ۴۰۰ مورد رسیده ایم.

استاندار تهران گفت: اگر بر اساس مصوبات و تصمیم های ستاد ملی کرونا که وضع و اعلام می شود، اقدام کنیم، می توانیم امیدوار به مدیریت وضعیت موجود باشیم.

به گفته وی اکنون شرایط تهران بین وضعیت قرمز و نارنجی است و نمی توان با توجه به علائمی که ویروس کرونا هر روز از خود نشان می دهد، پیش بینی خاصی در خصوص تداوم این وضعیت داشت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։