فا

اجتماعی

دوشنبه, 15 دی 1399 10:28

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۵ میلیون و  ۵۰۹ هزار و ۳۵ نفر رسیده است.

«آلیک» - آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۵ میلیون و  ۵۰۹ هزار و ۳۵ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۸۵۰ هزار و ۷۱۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۰ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۳۹۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۱.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۳۶۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۷ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۵ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۵ هزار، روسیه بیش از ۵۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۰ هزار، کلمبیا و آرژانتین با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۲۱ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۲۸ مبتلا، ۳۶۰ هزار و ۷۸ قربانی

۲ - هند ۱۰ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۲۹۱ مبتلا، ۱۴۹ هزار و ۶۸۶ قربانی

۳ - برزیل هفت میلیون و ۷۳۳ هزار و ۷۴۶ مبتلا، ۱۹۶ هزار و ۱۸ قربانی

۴ - روسیه سه میلیون و ۲۳۶ هزار و ۷۸۷ مبتلا، ۵۸ هزار و ۵۰۶ قربانی

۵ - فرانسه دو میلیون و ۶۵۵ هزار و ۷۲۸ مبتلا، ۶۵ هزار و ۳۷ قربانی

۶ - انگلیس دو میلیون و ۶۵۴ هزار و ۷۷۹ مبتلا، ۷۵ هزار و ۲۴ قربانی

۷ - ترکیه دو میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۲۱ هزار و ۴۸۸ قربانی

۸ - ایتالیا دو میلیون و ۱۵۵ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۷۵ هزار و ۳۳۲ قربانی

۹ - اسپانیا یک میلیون و ۹۳۶ هزار و ۷۱۸ مبتلا، ۵۰ هزار و ۸۳۷ قربانی

۱۰ - آلمان یک میلیون و ۷۸۳ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۳۵ هزار و ۱۰۵ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین  و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։