فا

اجتماعی

شنبه, 20 دی 1399 14:35

کرونا جان ۸۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۶ هزار و ۱۰۰ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۸۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

 به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۰ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی پنج هزار و ۹۲۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۵۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۱۰۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۶۷ هزار و ۴۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۶۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون هشت میلیون و ۹۹ هزار و ۱۹۱ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: هم اکنون بر اساس آخرین تحلیل ها، ۷ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند.همچنین ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

هیچ نقطه عاری از کرونا در کشور نداریم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میانگین هفتگی بروز موارد ابتلا و بستری کرونا در هفته سوم دی ماه ۹۹ در کشور ۵.۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است و بیشترین میزان موارد ابتلا و بستری نیز در استانهای مازندران، گلستان و گیلان بوده است.

وی افزود: میانگین هفتگی موارد مرگ و میر کرونا نیز در هفته سوم دی ۹.۶ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت بود و بیشترین میزان موارد مرگ نیز در استانهای مازندران و گیلان گزارش شده است.

لاری ادامه داد: با وجود روند نسبی و کاهشی موارد ابتلا و فوت کرونا در کشور اما این وضعیت در کشور ناپایدار، حساس و شکننده است و وضعیت استانهای شمالی نگران کننده و در حال افزایش است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در این شرایط هر گونه سهل انگاری و بی توجهی در عمل به توصیه های بهداشتی موجب بازگشت به روزهای سخت گذشته می شود. هیچ نقطه کشور عاری از ویروس کرونا نیست و نقطه سبز و بدون کرونا در کشور نداریم.

وی افزود: همان مناطق کشور آلوده به ویروس کرونا هستند و فقط با تداوم در عمل به توصیه های بهداشتی، استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شستن مداوم دست ها می توانیم به ادامه روند بهبود و کاهش شیوع کرونا در کشور امیدوار باشیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։