فا

اجتماعی

دوشنبه, 29 دی 1399 14:21

کرونا جان ۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۸۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز دوشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۹ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵ هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۸۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۸۸۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۲۵ هزار و ۴۹۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۳۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۸ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

 

کمترین میزان رعایت پروتکل ها در نانوایی ها

لاری گفت: کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در نانوایی هاست. اکیدا به سالمندان و بیماران مزمن و دارای بیماری های زمینه ای قلبی و تنفسی توصیه می شود از رفتن به نانوایی خودداری کنند.

وی افزود: به مردم توصیه می شود قبل از دست زدن به نان دستهای خود را ضدعفونی کنند یا به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویند. نان نیز باید کاملا به صورت داغ در سفره یا پارچه تمیز قرار گیرد و هنگام پرداخت وجه نان نیز توصیه می وشود پرداخت به صورت آنلاین یا از طریق کارتخوان انجام شود و از دست زدن به وجه نقد خودداری شود.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: تنها راه مطمئن شدن از آلوده نبودن نان این است که قبل از مصرف دوباره نان را حرارت دهیم و گرم کنیم تا از آلوده نبودن نان قبل از مصرف مطمئن شویم.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։