فا

اجتماعی

سه شنبه, 30 دی 1399 13:06

دیدار مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای شورای خلیفه گری ارامنه تهران

روز دوشنبه (۲۹ دی ماه) مدیرکل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره امور اقلیت‌های دینی وزارت ارشاد به مناسبت سال نو میلادی و تولد عیسی مسیح در خلیفه‌گری ارامنه تهران حضور به عمل آوردند.

«آلیک» - روز گذشته (دوشنبه، ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۹) دکتر علی فریدونی مدیرکل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید مجتبی میر دهقان رئیس اداره امور اقلیت‌های دینی به مناسبت سال نومیلادی و تولد عیسی مسیح در خلیفه‌گری ارامنه تهران حضور به عمل رساندند. مهندس نورایر آرامیانس رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و دیگر اعضای آن شورا، هیئت مذکور را به حضور پذیرفتند.

در ابتدای این دیدار مهندس نورایر آرامیانس ضمن تشکر از حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای همه مردم ایران علی‌الخصوص  جامعه فرهنگی و دیگر دست‌اندرکاران و خدام وظیفه‌شناس این مرزبوم آرزوی صحت، سلامتی و بهروزی نمودند.

آقای دکتر علی فریدونی نیز به‌نوبه خود در بیاناتشان ایراد فرمودند؛ روحانیون ادیان، در کلیساها و همچنین مساجد با دعا به درگاه خداوند، زمینه‌ای برای افزایش ایمان مردم به خداوند و معنویات را حاصل آورند تا باایمان واقعی و قلبی بتوانند با مشکلات دنیوی، بخصوص در این ایام توان مبارزه با اپیدمی کرونا را داشته باشند. ایشان همچنین سال نو و اعیاد مسیحی رازمانی برای ابراز وظیفه صله‌رحم دانسته، و تبریکات خاصه جناب وزیر ارشاد، سید عباس صالحی را به پیشگاه اسقف اعظم ابراز داشتند.

مهندس آرامیانس نیز د ر ادامه این دیدار با انتقال پیام سپاسگزاری، به حضور آقای جوادی و جناب آقای وزیر، از همکاری‌های بی‌شائبه وزارت ارشاد با جامعه ارامنه و خلیفه‌گری ارامنه تهران، قدردانی کرده و ابراز امیدواری داشتند با تقویت روابط بین این دو نهاد و ادارات وابسته، در جهت رفع برخی از مشکلات جامعه ارامنه مساعدت‌های لازم صورت پذیرد.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։