فا

اجتماعی

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 11:23

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا / انگلیس رکورددار قربانیان در اروپا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۶ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده است.

«آلیک» - آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۶ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۵ هزار و ۶۹۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۹ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۴.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۴۱۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید-۱۹ در انگلیس نیز از ۹۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۳ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۱ هزار، روسیه بیش از ۶۶ هزار و ایران نیز بیش از ۵۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۴ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۹ هزار، آلمان با بیش از ۴۹ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۶ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۲۴ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۴۱۱ هزار و ۴۸۶ قربانی

۲ - هند ۱۰ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۴۴۲ مبتلا، ۱۵۲ هزار و ۷۵۴ قربانی

۳ - برزیل هشت میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۴۲ مبتلا، ۲۱۱ هزار و ۵۱۱ قربانی

۴ - روسیه سه میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۰۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۶۲۳ قربانی

۵ - انگلیس سه میلیون و ۴۶۶ هزار و ۸۴۹ مبتلا، ۹۱ هزار و ۴۷۰ قربانی

۶ - فرانسه دو میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۳ مبتلا، ۷۱ هزار و ۳۴۲ قربانی

۷ - ایتالیا دو میلیون و ۴۰۰ هزار و ۵۹۸ مبتلا، ۸۳ هزار و ۱۵۷ قربانی

۸ - ترکیه دو میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۲۴ هزار و ۳۲۸ قربانی

۹ - اسپانیا دو میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۴۲ مبتلا، ۵۴ هزار و ۱۷۳ قربانی

۱۰ - آلمان دو میلیون و ۷۱ هزار و ۴۷۳ مبتلا، ۴۹ هزار و ۲۴۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։