فا

اجتماعی

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 14:38

مجموع قربانیان کرونا در ایران از ۵۷ هزار نفر گذشت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۸۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۱۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۵۷ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز چهارشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (اول بهمن ماه ۱۳۹۹) براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و ۸۴۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۱۶ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۴ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون یک میلیون و  ۱۳۷ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۲۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری ادامه داد: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و ۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های خودپرداز (عابر بانک‌ها) به دلیل مراجعه و استفاده بالا می‌تواند عامل مهمی در انتقال ویروس کرونا باشد. بنابراین حتی‌الامکان اقدامات بانکی خود را به صورت اینترنتی و از طریق نرم‌افزارهای قابل نصب بر روی گوشی‌های تلفن همراه انجام دهید.

لاری اضافه کرد: همچنین در صورت نیاز به استفاده از دستگاه‌های خودپرداز توصیه می‌شود قبل وبعد از مراجعه دست‌های خود را با آب و صابون شسته یا با محلول‌های ضدعفونی‌کننده ضدعفونی کنید.

وی یادآور شد: در صورت ازدحام در مقابل دستگاه‌های عابربانک نسبت به رعایت اصل فاصله‌گذاری یک ونیم تا ۲ متر اقدام کنید. همچنین در هنگام کار با این دستگاه‌ها از دستکش‌های یکبار مصرف یا دستمال کاغذی استفاده وپس از اتمام عملیات بانکی آن را در سطل زباله دردار بی‌اندازید.

لاری همچنین گفت: در طول انجام عملیات بانکی هرگز دست خود را به بینی، چشم‌ها وبینی نزنید و ضروری است، در طول فرایند خروج وبازگشت به منزل حتما از ماسک استفاده کنید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։