فا

اجتماعی

جمعه, 17 بهمن 1399 12:55

تهران سرد و بارانی می شود

نقشینه گفت: بارندگی‌ در تهران از بعدازظهر آغاز و پایتخت امشب بارانی و همراه با تندباد می شود و هوای تهران نیز فردا ۴ درجه سردتر می‌شود.

«آلیک» - کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۷ بهمن تشریح کرد و از ورود سامانه بارشی جدید همراه با افزایش محسوس دما تهران و برخی از مناطق کشور خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، امین‌حسین نقشینه، با اشاره به جزئیات ورود سانامه بارشی به کشور، گفت: امروز صبح این سامانه پس از ورود به آسمان کشور در استان‌های غربی علاوه بر افزایش دما، بارش باران آغاز شد. افزایش دما در همدان ۱۴ درجه و در سنندج، خرم‌آباد و بجنورد ۹ درجه بود.

نقشینه ادامه داد: امروز برای استان‌های واقع در غرب، شمال‌غرب، مناطقی از جنوب‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و از بعدازظهر سواحل جنوبی دریای‌خزر، بارندگی خواهند داشت. بارش روی مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف و برای مناطق جنوب همراه با رعد و برق، تندباد و احتمال تگرک است. 

وی افزود: شدت بارش‌ها امروز در جنوب آذربایجان‌غربی، کرمانشاه، لرستان، کردستان، ایلام و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی است. فردا از میزان بارش‌ها در شمال‌غرب کاسته می‌شود، اما در سایر مناطق نیمه غربی و سواحل شمالی کشور،بارندگی تداوم خواهد یافت.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، شدت بارش‌ها، فردا در شمال‌شرق خوزستان، لرستان، ایلام، شمال بوشهر، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. همچنین در کردستان و زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی نیز،بارش‌ها شدت خواهد داشت.

نقشینه در ادامه با بیان اینکه احتمال وقوع تگرگ در غرب و جنوب‌غرب وجود دارد، گفت: یکشنبه با حرکت سامانه به سمت شرق، فعالیت سامانه در شمال‌غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کاسته می‌شود. اما برای جنوب‌غرب، جنوب و سواحل شرقی دریای‌خزر، بارش‌ها تداوم خواهد یافت و برای کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و اصفهان بارش‌ها از مقادیر بیشتری برخوردار خواهند بود.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت: دوشنبه بارش پراکنده را برای مناطقی از شمال‌شرق خواهیم داشت و برای نیمه شرقی کشور وزش باد پیش‌بینی شده است. سایر مناطق کشور، دوشنبه آسمانی صاف خواهند داشت.

وی گفت: بعداز ظهر امروز، بادهای شدید جنوبی به سمت گیلان و اردبیل برای آن مناطق، سبب افزایش دما می‌شوند. عصر فردا و روز یکشنبه، وزش باد شدید در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه‌شرقی رخ می‌دهد که می‌تواند برای نقاطی از شرق و جنوب‌شرق،خیزش گردوخاک را به همراه داشته باشد.

نقشینه ضمن اشاره به اینکه خلیج‌فارس بعداز ظهر امروز تا یکشنبه مواج و متلاطم می‌شود اظهار داشت:برای تهران نیز امروز غبار صبحگاهی رخ می‌دهد و بعدازظهر، بارندگی‌ در تهران آغاز  و پایتخت امشب بارانی و همراه با تندباد می شود.

به گفته وی هوای تهران فردا ۴ درجه سردتر می‌شود.

اخبار مرتبط

 • هوای تهران بارانی و سرد می‌شود
  هوای تهران بارانی و سرد می‌شود

  فریبا گودرزی از کاهش تدریجی دمای هوا در پایتخت و کاهش آن به ١٨ درجه سانتیگراد در روزهای پنجشنبه و جمعه همراه با افزایش بارندگی خبر داد.

 • هوای تهران ۴ درجه سرد می شود
  هوای تهران ۴ درجه سرد می شود

  هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از امروز (جمعه) تا پنج روز آینده دمای هوای این استان از ۱۹ به ۱۶ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

 • هوای تهران سالم شد
  هوای تهران سالم شد

  شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۱ قرار گرفته و هوای پایتخت سالم است.

 • هوای تهران خنک‌تر می‌شود
  هوای تهران خنک‌تر می‌شود

  یک کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: هوای تهران در روزهای پایانی هفته دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։