فا

اجتماعی

شنبه, 18 بهمن 1399 14:35

کرونا جان ۷۶ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۷۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۸ هزار و ۴۱۲ نفر رسید.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۴۱۲ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۸ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۹۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۷۰ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۴۱۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۳۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۸۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۹ میلیون و ۶۱۲ هزار و ۳۳ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۳۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۴ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرستان های عجب شیر در آذربایجان شرقی، اردستان در اصفهان، اسفراین در خراسان شمالی، گرمسار در سمنان، بافت در کرمان، پاوه در کرمانشاه، بندرگز و کردکوی در گلستان، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، رشت، رودبار، رودسر، صومعه سرا و لاهیجان در گیلان، آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، قائمهشر، محمودآباد، نکا و نوشهر در مازندران، بستک، بندرلنگه و قشم در هرمزگان، بهار، تویسرکان و رزن در همدان و ابرکوه در یزد در وضعیت نارنجی قرار دارند.

لاری افزود: نمودار موارد روزانه بستری کرونا در برخی استان های کشور صعودی شده و علت عمده آن سهل انگاری و عادی انگاری برخی شهروندان است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیشترین موارد بروز بستری کرونا در هفته گذشته در استانهای مازندران، گیلان و سمنان بوده و بیشترین موارد مرگ و میر کرونا در هفته گذشته در استانهای مازندران، گیلان و گلستان بوده است.

وی افزود: به علت ساده انگاری برخی شهروندان تعداد شهرهای نارنجی در هفته گذشته از ۱۸ شهر به ۳۶ شهر و تعداد شهرهای زرد از ۱۳۰ به ۱۷۸ شهر افزایش پیدا کرد که بسیار نگران کننده است.

لاری ادامه داد: بیماری کووید-۱۹ اکنون بخشی از زندگی بشر است و لازم است همه ما شیوه همزیستی با این بیماری و مراقبت از خود را یاد بگیریم و رعایت کنیم امیدوارم با عزم ملی و حسن مسئولیت پذیری همه مردم در عمل به توصیه های بهداشتی طوری رفتار کنیم که شاهد تکرار تجربیات تلخ گذشته در کشور و  بروز خیز چهارم کرونا در کشور نباشیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։