فا

اجتماعی

شنبه, 02 اسفند 1399 14:25

کرونا جان ۶۸ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۹ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۸ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۴۰۹ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (دوم اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هفت هزار و ۹۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۴۷۲ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۸۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۸ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۴۰۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۳۷ هزار و ۸۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۶۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۵۶۱ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: هم اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند و شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه در هفته گذشته تعداد موارد بستری و مرگ و میر کرونا در کشور نسبت به هفته ما قبل روند افزایشی داشت. بیشترین میزان موارد بستری در هفته گذشته در مازندران و خوزستان و بیشترین موارد مرگ و میر کرونا در استانهای مازندران و گیلان گزارش شده است.

لاری گفت: هفته گذشته استانهای خوزستان، قم و ایلام به عنوان استانهای با کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور شناسایی شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شهرستانهای شوط و ماکو در استان آذربایجان غربی، دره شهر از ایلام، اندیشمک، ایذه، باغملک، حمیدیه، هفتگل، هندیجان از استان خوزستان، پاسارگاد، خنج، گراش و مهر از استان فارس و شهرستان خمین از استان مرکزی از امروز به وضعیت نارنجی تبدیل شدند.

وی افزود: در مجموع ۱۱ شهر همگی از خوزستان در وضعیت قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی ۲۱۷ در وضعیت زرد و بقیه شهرستانها در وضعیت آبی هستند.

لاری گفت: با توجه به شیوع ویروس انگلیسی و قدرت بالای سرایت این ویروس جهش یافته، بیماری کووید-۱۹ با شتاب بیشتری در کشور در حال گسترش است. بنابراین رعایت پروتکل ها و پرهیز از حضور در تجمعات بیش از گذشته ضروری است و کنترل این بیماری فقط در عمل مردم به اصول بهداشتی میسر است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։