فا

اجتماعی

چهارشنبه, 06 اسفند 1399 14:38

کرونا جان ۷۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۳ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز چهارشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۶ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۴۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۳ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۲۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۱۷ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند و شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی ادامه داد: هفته سلامت مردان را تبریک می گوییم و با توجه به شعار این هفته که توجه بیشتر به سلامت مردان است اعلام می کنیم با وجود اینکه ابتلا به کووید-۱۹ مربوط به جنیست خاصی نیست اما شدت موارد ابتلا و مرگ و میر این بیماری در مردان بیشتر است و ویژگی های بیولوژیک می تواند از دلایل مهم ابتلای بیشتر مردان به این بیماری باشد.

لاری افزود: هفته سلامت مردان فرصتی برای افزایش آگاهی و ترغیب این عزیزان به حفاظت بیشتر از خود در برابر کووید-۱۹ است. پایان این هفته مصادف میلاد حضرت امام علی (ع) و روز گرامی داشت مقام پدر است. ضمن تبریک این روز به خصوص به پدران و مردان شاغل در نظام سلامت از تلاش های خالصانه آنها قدردانی می کنیم و از خداوند سلامت و تداوم خدمت به مردم را برای آنان مسئلت داریم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։