Print this page
شنبه, 16 اسفند 1399 14:49

کرونا جان ۸۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری گفت: با فوت ۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۶۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسیده است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۸۱ هزار و ۶۸۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۲ نفر از مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۶ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۲۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۲۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۶۸۱ هزار و ۶۸۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۷۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۱ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۹۲۱ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: هم اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۳۲ شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی هستند و شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی ادامه داد:‌ شیب نمودار موارد بستری روزانه کرونا در کشور همچنان رو به افزایش است. در استان خوزستان با شیب بسیار تند افزایش موارد بستری کرونا مواجه و در استانهای چهارمحال و بختیاری و البرز نیز روند افزایشی بیماری را شاهد هستیم.

وی افزود: در هفته گذشته بیشترین موارد بستری روزانه کرونا در کشور در استانهای خوزستان، مازندران و چهارمحال و بختیاری و بیشترین موارد مرگ و میر در استانهای خوزستان، مازندران و سمنان بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه هفته گذشته روند عادی انگاری و تداوم روند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی را در بسیاری از استانها شاهد بودیم و کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استانهای کردستان، قم و گلستان گزارش شده است.

وی گفت: بارها اعلام شده که کاهش عمل به توصیه های بهداشتی با افزایش موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر بیماری کووید۱۹ رابطه مستقیم و معناداری دارد و کاهش عمل به توصیه های بهداشتی و تقارن آن با گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی در بسیاری از استانها زنگ خطر جدیدی را در کشور به صدا درآورده است.

لاری افزود: امیدواریم با پرهیز عموم مردم از هر گونه اهمال کاری در عمل به توصیه های بهداشتی و همکاری با کارکنان زحمتکش نظام سلامت، مانع روند صعودی بیماری باشیم و شاهد ایامی آرام و کم خطر در آستانه سال جدید باشیم.

اخبار مرتبط