فا

اجتماعی

پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1400 11:34

خلیفه کل ارامنه آذربایجان: صمیمیت میان اقلیت های دینی در ایران الگویی برای دیگر کشورهاست

اسقف چیفتچیان گفت: صمیمیت میان اقلیت‌های دینی با وجود تنوع ادیان در ایران الگوی دیگر کشورها است.

«آلیک» - خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: صمیمیت میان اقلیت‌های دینی با وجود تنوع ادیان در ایران الگوی دیگر کشورها است.

به گزارش ایرنا، اسقف گریگور چیفتچیان روز گذشته در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: ایران کشوری است که در آن تنوع ادیان زیاد بوده و  زندگی پرتفاهم و صمیمی میان اقلیت‌های دینی برقرار است بر این اساس خوشحال هستیم که ارامنه در این کشور و در کنار دیگر برادران دینی زندگی‌ همراه با آرامش و امنیت دارند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از نهادهای تاثیرگذار عنوان کرد.

چیفتچیان با اشاره به انتشار کتاب کلیساهای آذربایجان شرقی از انتشار جلد دوم این کتاب خبر داد و این کتاب را در معرفی مکان‌های تاریخی و فرهنگی ارامنه مفید دانست.

 

حس احترام متقابل و توجه به اصل شناخت صحیح از ادیان الهی زمینه ساز تعالی دیپلماسی فرهنگی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در دیدار خلیفه‌ کل ارامنه آذربایجان گفت: در دین مبین اسلام به احترام بر ادیان دیگر تاکید فراوانی شده است و در جامعه ایران نیز ادیان الهی در کنار هم هستند .

سیدقاسم ناظمی اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی همواره بر احترام به آزادی و حرّیت پیروان دیگر ادیان تأکید شده و این نگرش به رفتاری عملی مبدل شده است.

وی افزود: پیامبران عظیم‌الشأن الهی همه برای دعوت انسان به سوی خداوند و گسترش عدالت برانگیخته شده‌اند و چون هدف نهایی همه یکی است، هیچکدام دیگری را رد نکرده، بلکه پیامبران پیش از خود را تصدیق کرده، به آمدن پیامبری پس از خود، نوید داده‌اند و همانگونه که حضرت عیسی (ع) بر ظهور پیامیر اسلام اشاره داشته اند، حضرت محمد (ص) نیز از حضرت عیسی به نیکی یاد کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: هنرمندان ارامنه در رشته های مختلف هنری نقش قابل توجهی در فرهنگ و هنر ایران داشته‌اند و امیدواریم همراهی و همدلی و ارتباط بیشتر هنرمندان ارامنه در کنار هنرمندان مسلمان که خود نشأت گرفته از حسّ احترام متقابل و توجه به اصل شناخت صحیح از ادیان الهی است، زمینه ساز تعالی بیش از پیش دیپلماسی فرهنگی ایران در جهان شود.

ناظمی بر لزوم پاسداشت میراث و فرهنگ مشترک بین مسلمانان و ارامنه تاکید کرد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։