Print this page
سه شنبه, 14 ارديبهشت 1400 14:17

کرونا جان ۳۴۴ نفر دیگر را در ایران گرفت / مجموع قربانیان در کشور از ۷۳ هزار نفر گذشت / رنگبندی جدید کرونایی شهرستان های کشور

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: با فوت ۳۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۳۴۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید. پنج هزار و ۴۷۷ بیمار بدحال نیز در بخش های آی سی یو بستری هستند.

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز سه شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۱۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۸۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به دو میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۳۷ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۴ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۳ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه افزود: تاکنون دو میلیون و ۲۲ هزار و ۵۸۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. پنج هزار و ۴۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و ۱۶ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۳۵۷ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس این گزارش، اکنون ۱۰۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۵ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: تاکنون یک میلیون و ۸۳ هزار و ۱۳۸ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۳۱ هزار و ۵۰۳ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۶۴۱ دوز رسید.

 

اخبار مرتبط