فا

اجتماعی

سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 10:28

جدیدترین آمار همه گیری کرونا / رکورد جهانی ابتلا در آمریکا و هند

بنابر تازه‌ترین آمارها شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۱۶۴ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۴۵ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۴ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۴۵ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۰۴ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۴۳ میلیون و ۴ هزار و ۲۴۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۵.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۳۶ هزار و هند با بیش از ۲۷۸ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۶ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۷ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، کلمبیا با بیش از ۸۱ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۷ هزار، لهستان با بیش از ۷۱ هزار و ۶۰۰، آرژانتین با ۷۱ هزار، پرو با بیش از ۶۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی با بیش از ۴۸ هزار و ۳۰۰، اوکراین ۴۸ هزار و ۱۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۴ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۶۰۰ هزار و ۵۳۳ قربانی

۲ - هند ۲۵ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۹۹۶ مبتلا، ۲۷۸ هزار و ۷۵۱ قربانی

۳ - برزیل ۱۵ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۱۰۶ مبتلا، ۴۳۶ هزار و ۸۶۲ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۸۸۱ هزار و ۱۳۷ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۸۱۲ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۱۲۷ هزار و ۵۴۸ مبتلا، ۴۴ هزار و ۹۸۳ قربانی

۶ - روسیه چهار میلیون و ۹۴۹ هزار و ۵۷۳ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۲۱۱ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۵۲ هزار و ۷۵۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۸۴ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۶۲ هزار و ۵۷۶ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۲۹۶ قربانی

۹ - اسپانیا سه میلیون و ۶۱۵ هزار و ۸۶۰ مبتلا، ۷۹ هزار و ۴۳۲ قربانی

۱۰ - آلمان سه میلیون و ۶۰۸ هزار و ۲۹۲ مبتلا، ۸۶ هزار و ۸۷۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։