فا

اجتماعی

پنج شنبه, 30 ارديبهشت 1400 11:18

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان همه گیری کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون مرگ سه میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۸۶ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶۵ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۸۵۴ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۸۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۴۴ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۲۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۵.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۴۱ هزار و هند با بیش از ۲۸۷ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۰ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۱۶ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۸ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار، ایران با بیش از ۷۷ هزار، لهستان و آرژانتین با بیش از ۷۲ هزار، پرو با بیش از ۶۷ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۵ هزار، اندونزی و اوکراین با بیش از ۴۸ هزار و ۶۰۰ و ترکیه با بیش از ۴۵ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۳ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۳۲۴ مبتلا، ۶۰۱ هزار و ۹۴۹ قربانی

۲ - هند ۲۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۴۴۰ مبتلا، ۲۸۷ هزار و ۱۵۶ قربانی

۳ - برزیل ۱۵ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۱۹۱ مبتلا، ۴۴۱ هزار و ۸۶۴ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۹۷ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۱۸۱ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۸ مبتلا، ۴۵ هزار و ۴۱۹ قربانی

۶ - روسیه چهار میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۷۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۹۶۵ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۴۵۲ هزار و ۵۲۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۹۴ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۲۵ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۶۴۶ قربانی

۹ - آلمان سه میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۷۷ مبتلا، ۸۷ هزار و ۴۰۵ قربانی

۱۰ - اسپانیا سه میلیون و ۶۲۵ هزار و ۹۲۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۵۶۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا،آلمان، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։