Print this page
جمعه, 31 ارديبهشت 1400 15:20

کرونا جان ۲۰۰ نفر دیگر از هموطنان را گرفت / مجموع قربانیان در کشور از ۷۸ هزار نفر گذشت

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: با فوت ۲۰۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۷۸ هزار و ۱۹۴ نفر رسیده است.

«آلیک» - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۲۰۰ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۸ هزار و ۱۹۴ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۲۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۳۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به دو میلیون و ۸۱۵ هزار و ۸۸۲ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۸ هزار و ۱۹۴ نفر رسید.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه افزود: تاکنون دو میلیون ۳۰۴ هزار و ۸۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. پنج هزار و ۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و ۱۸ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۸۱۴ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۶۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۸۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر گزارش وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۴۲۲ هزار و ۷۶۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۴۵ هزار و ۲۰۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۸۶۷ هزار و ۹۶۶ دُز رسید.

اخبار مرتبط